VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Inorganic Chemistry (1401V002)

Studijní program: Chemistry (P1417)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 4

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Studium je určeno pro studenty, kteří mají zájem získat podrobnější vědomosti a dovednosti v oboru anorganické chemie s akcentem na koordinační sloučeniny vybraných přechodných prvků (hlavně niklu, kobaltu, železa, mědi, platiny a palladia) s některými organickými ligandy. Experimentální část studia bude zaměřena na- syntetiku nových komplexů s S,S-ligandy typu 1,1 a 1,2-dithiolátů a dalšími N, P, O, S –ligandy v koordinační sféře s možnostmi jejich využití jako pesticidy, vysokotlaké lubrikanty, vulkanizační urychlovače i modelové látky pro studium biosystémů- přípravu biologicky aktivních komplexů s cytokininovými deriváty s potenciálním využitím jako kancerostatika- komplexy s N-heterocyklickými ligandy se zaměřením na spin-crossover komplexy s možností využití pro magnetický záznam dat a v molekulární elektronice.Studenti mohou ke své experimentální práci využít přístrojového vybavení katedry anorganické a fyzikální chemie (elementární a termická analýza, IR, UV-VIS spektroskopie, měření magnetické susceptibility za normální i nízké teploty, vodivostní měření, cyklická voltametrie, prášková rtg-difrakce aj.). Ve spolupráci s PřF MU Brno mohou využívat monokrystalového difraktometru KUMA s kappa osou a pozičně citlivým detektorem pro řešení struktur i vybavení nově se rodícího přístrojového centra UP v Olomouci (NMR-spektra). Při zpracování výsledků mohou rovněž využívat velmi dobrého počítačového zabezpečení pracoviště. Absolvent doktorského studia anorganické chemie je vybaven širokými znalostmi oboru chemie s akcentem na chemii anorganickou. Během studia získá praktické zkušenosti z oblasti syntetické chemie , využívání fyzikálně chemických metod studia látek (spektrální metody, Rtg-analýza, termická analýza, prášková difrakce, magnetochemická a vodivostní měření atd.) a využívání počítačové techniky. Má znalosti minimálně jednoho světového jazyka (ve většině případů angličtiny) i zkušenosti s výukovým procesem (vedení cvičení a seminářů). Je schopen samostatné vědecké práce a může najít uplatnění jako pedagogický či vědeckovýzkumný pracovník na vysoké škole, ve vědeckých ústavech se základním i aplikovaným výzkumným zaměřením ve státní nebo podnikatelské sféře v tuzemsku i v zahraničí.

Cizí jazyk: Angličtina

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 6.12.2019, 18.1.2020

Den otevřených dveří, poznámka: 6. prosince 2019, 18. ledna 2020

Obsah přijímaček:
Bc. Pro přijetí ke studiu musí uchazeči u řady programů/oborů úspěšně složit přijímací zkoušky. Přijímací zkouška se koná z předmětů přijímací zkoušky, a to v rozsahu učiva pro gymnázia. Od přijímací zkoušky bude upuštěno, jestliže počet přihlášených nepřesáhne kapacitu daného programu/oboru. Bakalářské programy/obory bez přijímacích zkoušek, nepřekročí-li počet uchazečů kapacitní možnosti programu/oboru: Bioinformatika, Obecná fyzika a matematická fyzika, Optika a optoelektronika, Digitální a přístrojová optika, Fyzika pro vzdělávání - Geografie pro vzdělávání, Informatika pro vzdělávání - Geografie pro vzdělávání, Informační technologie (kombinovaná forma), Mezinárodní rozvojová a environmentální studia Bakalářské programy/obory, u nichž jsou uchazeči přijati na základě studijních výsledků ze střední školy (přijímací zkoušky se nekonají): Ekologie a ochrana životního prostředí . Možnosti prominutí a konkrétní obsah přijímacích zkoušek https://www.prf.upol.cz/zajemci-o-studium/#c1901. Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 1. - 12. 6. 2020, informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 15. března 2020, informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
ChemistryPřírodovědecká fakultaUniverzita Palackého v OlomouciPorovnat
ChemiePřírodovědecká fakultaUniverzita Palackého v OlomouciPorovnat
Anorganická chemieFakulta chemicko-technologickáUniverzita PardubicePorovnat
ChemieFakulta chemické technologieVysoká škola chemicko-technologická v PrazePorovnat
ChemistryFakulta chemické technologieVysoká škola chemicko-technologická v PrazePorovnat
ChemieFakulta potravinářské a biochemické technologieVysoká škola chemicko-technologická v PrazePorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 585 634 010
Fax: 585 225 737, 585 634 002
Web: http://www.prf.upol.cz/
E-mail: jiri.mazal@upol.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok poplatek 20 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.

Koleje: https://skm.upol.cz/

Menza: https://skm.upol.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit