VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Biophysics (P0533D110001)

Studijní program: Biophysics (P0533D110001)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 4

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Doktorský studijní program Biofyzika je určený studentům, kteří chtějí získat důkladné znalosti a praktické dovednosti vyžadované ke studiu procesů v živých systémech na úrovni molekul, buněk, orgánů i celých organismů. Pro účely výzkumu se používá široké spektrum převážně biofyzikálních metod, typických pro daný směr výzkumu. Také se používají moderní metody molekulární biologie a biochemie, fyziologické metody a také teoretické modelování. Ke konci roku 2018 doktorský studijní program Biofyzika (dříve obor Biofyzika) úspěšně dokončilo přes 60 studentů. Nejdelší tradici u nás má experimentální výzkum biofyzikálních procesů probíhajících v rostlinách, zejména na úrovni fotosyntetického aparátu, a studium vlivu stresových faktorů na fyziologické procesy v rostlinách. Tato experimentální data také teoreticky simulujeme na základě matematických modelů popisujících fyzikální podstatu daných procesů. Protože stresy živých systémů (rostlin, živočichů) jsou mimo jiné spojeny s produkcí radikálových a neradikálových reaktivních forem kyslíku, studujeme i tyto procesy. Předmětem našeho výzkumu jsou i modifikace nukleových kyselin, zejména DNA, cytostatiky odvozenými od komplexů přechodných kovů (platina, ruthenium, osmium), rozlišení těchto modifikací buněčnými složkami (zejména proteiny) a oprava těchto modifikací. Zkoumáme také strukturu, funkci a interakci medicínsky významných proteinů (např, Na+/K+-ATPáza) na molekulární úrovni, včetně matematického modelování trojrozměrné struktury těchto molekul a jejich dynamiky. Zabýváme se také biomechanikou a fyziologickou akustikou lidského hlasu, studujeme mimo jiné i procesy kmitání hlasivek u osob zdravých a nemocných s cílem zlepšit diagnostiku poruch hlasu. V neposlední řadě se také zabýváme studiem nanomateriálů pro spektroskopickou detekci biomolekul.

Cizí jazyk: Angličtina

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2022


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 4.12.2020, 16.1.2021

Den otevřených dveří, poznámka: 4. 12. 2020, 16. 1. 2021

Obsah přijímaček:
Bc. Pro přijetí ke studiu musí uchazeči u řady programů/oborů úspěšně složit přijímací zkoušky. Přijímací zkouška se koná z předmětů přijímací zkoušky, a to v rozsahu učiva pro gymnázia. Od přijímací zkoušky bude upuštěno, jestliže počet přihlášených nepřesáhne kapacitu daného programu/oboru. Bakalářské programy/obory bez přijímacích zkoušek, nepřekročí-li počet uchazečů kapacitní možnosti programu/oboru: Bioinformatika, Obecná fyzika a matematická fyzika, Optika a optoelektronika, Digitální a přístrojová optika, Fyzika pro vzdělávání - Geografie pro vzdělávání, Informatika pro vzdělávání - Geografie pro vzdělávání, Informační technologie (kombinovaná forma), Mezinárodní rozvojová a environmentální studia Bakalářské programy/obory, u nichž jsou uchazeči přijati na základě studijních výsledků ze střední školy (přijímací zkoušky se nekonají): Ekologie a ochrana životního prostředí . Možnosti prominutí a konkrétní obsah přijímacích zkoušek https://www.prf.upol.cz/zajemci-o-studium/#c1901. Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 1. - 12. 6. 2020, 2. kolo bude upřesněno. Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 15. března 2020, 2. kolo 11. 7. 2020. Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
BiophysicsPřírodovědecká fakultaUniverzita Palackého v OlomouciPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 585 634 010
Fax: 585 225 737, 585 634 002
Web: http://www.prf.upol.cz/
E-mail: jiri.mazal@upol.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok poplatek 20 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.

Koleje: https://skm.upol.cz/

Menza: https://skm.upol.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit