VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Chemické a energetické zpracování paliv (2811V001)

Studijní program: Chemie a technologie paliv a prostředí (P2835)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 4

Zaměření: Přírodovědné (Technické)

Náplň programu/oboru:
Cílem doktorského studijního oboru je připravit absolventy s hlubokými znalostmi z klasických a moderních technologií zpracování jednotlivých druhů fosilních paliv, včetně moderních technologií jejich energetického využití s návazností na ochranu životního prostředí. Další důležitou a velmi aktuální oblastí přípravy studentů v tomto oboru je studium ekologicky přijatelných způsobů energetického využití biomasy a využití alternativních paliv v dopravě a energetice. U oboru se stoletou tradicí se klasické technologie zpracování ropy, uhlí a zemního plynu doplňují o moderní způsoby jejich chemického využití a ekologické aspekty zpracování všech druhů paliv a využití palivářských produktů. Studenti jsou vedeni k samostatné práci v laboratoři, ke studiu odborné literatury, prezentaci a obhajobě vlastních výsledků. Účast studentů na národních a mezinárodních konferencích je pokládána za samozřejmou. Absolventi se uplatní v základním i aplikovaném výzkumu zaměřeném na zpracování a využití ropy, uhlí, zemního plynu a jejich alternativní zdroje na univerzitách, výzkumných ústavech a technologických centrech v České republice i v zahraničí. Velmi dobré uplatnění nacházejí i v průmyslových organizacích a státní správě jako tvůrčí pracovníci se schopností využít poznatky široké škály vědních disciplín pro přípravu, realizaci a řízení procesů spojených s těžbou, dopravou a zpracováním jednotlivých druhů paliv. Uplatnění naleznou i v průmyslových společnostech zabývajících se transformací a distribucí energií a vývojovou a expertizní činností v oblasti energetiky. Nezanedbatelné jsou i možnosti uplatnění ve veřejném sektoru nebo ve státní správě na pozici specialistů pro energetiku a ekologii.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 20.11.2020, 21.11.2020, 22.1.2021, 23.1.2021

Den otevřených dveří, poznámka: 20. a 21. 11. 2020, 22. a 23. 1. 2021 https://www.vscht.cz/studium

Obsah přijímaček:
Bc. bez přijímacích zkoušek, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. bez přijímacích zkoušek, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2020, prodloužení termínu do 15. 4. 2020. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Fakulta technologie ochrany prostředí
Telefon: 220 443 276
Web: http://ftop.vscht.cz/
E-mail: studium.ftop@vscht.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za dobu studia delší než je standardní doba studia zvětšená o 1 rok 16 400 Kč za každých započatých 6 měsíců studia po dobu prvních 12 měsíců, další roky pak 32 800 Kč za každých započatých 6 měsíců studia. Podrobnosti https://www.vscht.cz/studium

Koleje: http://www.vscht-suz.cz/suz/cze/aktuality/

Menza: http://www.vscht-suz.cz/suz/cze/stravovani/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit