VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Dějiny umění (8109R002)

Studijní program: Obecná teorie a dějiny umění a kultury (B8109)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 3

Zaměření: Humanitní (Umělecké)

Náplň programu/oboru:
V rámci bakalářského studia získá student základní znalosti a metodologickou výbavu pro kritickou práci s odbornou literaturou a kvalifikovanou odbornou práci s díly všech oborů výtvarného umění. Absolvent bakalářského studia oboru Dějiny umění získá dobrý přehled o vývoji evropského a světového umění a podrobné znalosti dějin českého umění. Dále získá znalosti dějin teoretického myšlení o umění a vývoje oboru dějin umění, i základní přehled o souvislostech problematiky dějin umění a dalších humanitních oborů (estetika, historie, filozofie, religionistika ad.). Vedle odborných znalostí získá absolvent i jazykovou výbavu, nezbytnou jak pro studium odborné literatury, tak pro případné působení v zahraničí. Absolventi nalézají uplatnění v orgánech státní správy a samosprávy na úseku památkové péče (úřady pověřených obcí, krajské úřady), v odborných organizacích památkové péče v dokumentační a provozní činnosti (pracoviště Národního památkového ústavu), v kulturních odborech orgánů samosprávy (krajské úřady, městské úřady), ve státních, krajských i soukromých muzeích a galeriích (dokumentace, popř. kurátorská činnost po absolvování určité praxe a případně dalšího studia), v institucích zabývajících se středověkou archeologií, teorií konzervování a restaurování, ústavech a firmách projektujících rekonstrukce a obnovu památek (dokumentátorská činnost pod vedením specialistů), v kulturní publicistice (běžná i specializovaná periodika, rozhlas, televize), v odborné redakční činnosti nakladatelství při vydávání uměleckohistorických, historických, kulturněhistorických a obrazových publikací, v redakční praxi při vydávání odborných periodik, v institucích připravujících kulturní nabídku turistického ruchu (Pražská informační služba, soukromé cestovní kanceláře ad.), v institucích zabývajících se propagací a prezentací umění a kultury (výstavní agentury atd.). Kombinovatelnost: jednooborové i dvouoborové studium; kombinovatelnost se všemi obory bakalářského studia, které to nevylučují.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 11.1.2020

Den otevřených dveří, poznámka: 11. ledna 2020 https://www.ff.cuni.cz/wp-content/uploads/2019/05/OD-11-2019-Harmonogram-2019.pdf

Obsah přijímaček:
přijímací zkouška: dvoukolová (písemná, ústní) popis přijímací zkoušky: 1. kolo – písemná část 1) znalost architektonického názvosloví (nákresy), ikonografie a kompozice uměleckých děl; doba trvání: 30 minut (max. 14 bodů) 2) identifikace uměleckých děl (autor, název, námět, datace, stylové zařazení); doba trvání: 2 minuty na určení jednoho uměleckého díla (snímku) + na závěr celková rekapitulace všech uvedených uměleckých děl (max. 36 bodů) 2. kolo – ústní část 1) znalost uměleckohistorické literatury (max. 15 bodů) 2) znalost dějin umění (max. 20 bodů) 3) znalost památkového fondu (max. 15 bodů) další požadavky ke zkoušce: seznam odborné četby (předkládá se u ústní části přijímací zkoušky)

Pozn. k přijímačkám: Bc. Dějiny umění, Filmová studia, Filozofie a Religionistika 11. 5. - 13. 6. 2019, ostatní obory 25. 5. - 13. 6. 2019. 2. kolo vybrané programy 2. - 13. 9. 2019. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 28. 2. 2019, nově otevřené programy 15. 4. 2019, 2. kolo vybrané programy 12. 8. 2019. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Univerzita Karlova, Filozofická fakulta
Telefon: 221 619 330
Fax: 221 619 310
Web: http://prijimacky.ff.cuni.cz
E-mail: prijimacky@ff.cuni.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Za delší studium u oborů studijních programů Filologie, Anglistika-amerikanistika, Čeština v komunikaci neslyšících, Překladatelství a tlumočnictví a Učitelství pro střední školy: poplatek ve výši 14 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.

Koleje: http://kam.cuni.cz/KAM-2.html

Menza: http://kam.cuni.cz/KAM-4.html


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit