VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Religionistika (6101R014)

Studijní program: Filozofie (B6101)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 3

Zaměření: Humanitní (Filosofické)

Náplň programu/oboru:
Absolventi mají dobrou znalost jednoho náboženského okruhu a získali základní přehled o nejvýznamnějších náboženských tradicích a metodologických přístupech ke studiu náboženství. Naučí se třídit a zpracovávat informace a přesně a srozumitelně vyjadřovat své myšlenky v ústním i písemném projevu. Jsou schopni číst plynule odborné texty v angličtině a mají základní znalost jednoho dalšího světového jazyka. Mají za sebou též minimálně dvouleté studium nějakého náročného klasického či orientálního jazyka, díky němuž se naučili přesnější a diferencovanější práci s jazykem vůbec. Díky bytostně mezikulturní povaze religionistiky spojené s nárokem na komparaci a zobecňování dokáží absolventi lépe porozumět odlišným kulturním světům a tlumočit mezi nimi. Kombinovatelnost: jednooborové i dvouoborové studium; kombinovatelnost se všemi obory bakalářského studia, které to nevylučují.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 11.1.2020

Den otevřených dveří, poznámka: 11. ledna 2020 https://www.ff.cuni.cz/wp-content/uploads/2019/05/OD-11-2019-Harmonogram-2019.pdf

Obsah přijímaček:
přijímací zkouška: dvoukolová (písemná, ústní) popis přijímací zkoušky: 1. kolo – písemná část (doba trvání: 240 minut)* 1) interpretace českého odborného textu v českém nebo slovenském jazyce (max. 30 bodů) 2) překlad cizojazyčného odborného textu (angličtina, francouzština, němčina – dle výběru uchazeče) do českého nebo slovenského jazyka; při práci lze používat standardní slovníky (včetně jazykových výkladových), nikoli však slovníky encyklopedického charakteru či jakoukoli další literaturu; uchazečům se důrazně doporučuje, aby si slovníky přinesli s sebou; k dispozici budou též slovníky ke společnému použití (max. 20 bodů) 2. kolo – ústní část (3 otázky vycházející z předloženého seznamu odborné četby) 1) metody a dějiny religionistiky (max. 10 bodů) 2) náboženský okruh 1 (max. 20 bodů) 3) náboženský okruh 2 (max. 20 bodů) další požadavky ke zkoušce: Uchazeč odevzdá (při prezenci u ústní části zkoušky) seznam prostudované odborné literatury. Komise při hodnocení přihlédne ke struktuře a obsahu tohoto seznamu. Dále se hodnotí zejména to, zda posluchač prostudovaným textům skutečně porozuměl a jakým způsobem dovede s myšlenkami obsaženými v předložené literatuře dále pracovat. K první otázce ústní zkoušky uchazeči povinně nastudují jeden z těchto předepsaných titulů: 1. William E. Paden, Bádání o posvátnu: náboženství ve spektru interpretací, Brno: Masarykova univerzita, 2002 2. Daniel L. Pals, Osm teorií náboženství, Praha: ExOriente, 2015 (tři vybrané kapitoly) 3. Robert A. Segal, Stručný úvod do teorie mýtu, Praha: ExOriente, 2017 *Pokud se uchazeč zároveň hlásí na obor Filozofie, skládá první kolo přijímací zkoušky jen na jednom z oborů – obor si zvolí sám při přijímací zkoušce. Bodový zisk se mu pak započítává pro druhé (ústní) kolo zkoušky i na druhý obor.

Pozn. k přijímačkám: Bc. Dějiny umění, Filmová studia, Filozofie a Religionistika 11. 5. - 13. 6. 2019, ostatní obory 25. 5. - 13. 6. 2019. 2. kolo vybrané programy 2. - 13. 9. 2019. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 28. 2. 2019, nově otevřené programy 15. 4. 2019, 2. kolo vybrané programy 12. 8. 2019. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
FilozofieFilozofická fakultaUniverzita KarlovaPorovnat
FilozofieFakulta filozofickáUniverzita PardubicePorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Karlova, Filozofická fakulta
Telefon: 221 619 330
Fax: 221 619 310
Web: http://prijimacky.ff.cuni.cz
E-mail: prijimacky@ff.cuni.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Za delší studium u oborů studijních programů Filologie, Anglistika-amerikanistika, Čeština v komunikaci neslyšících, Překladatelství a tlumočnictví a Učitelství pro střední školy: poplatek ve výši 14 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.

Koleje: http://kam.cuni.cz/KAM-2.html

Menza: http://kam.cuni.cz/KAM-4.html


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit