VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Kulturní historie ()

Studijní program: Historické vědy (B7105)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 3

Zaměření: Humanitní

Náplň programu/oboru:
V Kulturní historii si osvojíte tři základní skupiny informací. První je zaměřena na poznání dějinného vývoje od pravěku po nejnovější dějiny. Naučíte se tady základům vlastní badatelské práce a pomocných věd historických. Druhá skupina se orientuje na dějiny kultury, základem jsou dějiny výtvarného umění a dále v rámci bloku volitelných kurzů i dějiny hudby, filmu a dalších kulturních odvětví. Třetí skupinou je praktické poznávání problémů v oblasti dějin umění a památkové péče. Základem je výuka v terénu, kulturní vývoj regionu a problematika regionálních dějin. Uplatnění absolventů: Plnohodnotný historik, památkář, badatel atp. Budete mít přehled o dějinném vývoji a o dějinách kultury obecně Budete vědět, co dělat s archiváliemi a s hmotnými prameny tak, abyste mohli po ukončení studia plynule nastoupit do praxe. Vaše praktická orientace a rozhled jsou v průběhu studia umocněny celou řadou exkurzí. Uplatnění ve státních i soukromých pracovištích zaměřených na prezentaci, ochranu a dokumentaci kulturního dědictví. Na všech pracovištích zaměřených na historický výzkum či jeho popularizaci. (Národní památkový ústav, muzea, archivy atp.) Nebo v jiných kulturních a osvětových institucích a ve státní správě.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 29.1.2020

Den otevřených dveří, poznámka: 29. ledna 2020

Obsah přijímaček:
Motivační pohovor. Podrobnosti, případně možnosti prominutí http://ff.ujep.cz/ff/prijimaci-rizeni

Pozn. k přijímačkám: Bc. 3. - 7. 6. 2019, 2. kolo 4. 9. 2019, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2019, 2. kolo do 15. 8. 2019, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, Filozofická fakulta
Telefon: 475 286 466
Web: http://ff.ujep.cz/
E-mail: studijni.ff@ujep.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba zvětšená o jeden rok 19 310 Kč za každých započatých 6 měsíců studia. Poplatek za studium v dalším programu 3 217 Kč za akademický rok.

Koleje: http://skm.ujep.cz/

Menza: http://skm.ujep.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit