VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Učitelství německého jazyka a literatury pro střední školy (jedno- a dvouoborové) (7504T092)

Studijní program: Filologie (N7310)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 2

Zaměření: Humanitní (Pedagogické)

Náplň programu/oboru:
Vedle klasického germanistického vzdělání v německém jazyce a literatuře získáš hlubší znalosti v oblasti psychologie, pedagogiky a zejména oborové didaktiky, včetně prakticky zaměřených předmětů jako např. jazykové hry nebo didaktika literatury pro děti a mládež. Důležitou součástí přípravy pro tvé budoucí povolání učitele je i pedagogická praxe realizovaná na některé z českých základních a středních škol. Praktické zkušenosti a svou jazykovou kompetenci si můžeš prohloubit i na některé z našich partnerských univerzit v Německu nebo Rakousku. Učitelství německého jazyka a literatury u nás můžeš studovat nejen samostatně, ale i v kombinaci s dalšími obory dle svých vlastních preferencí, nabízených na Filozofické, Pedagogické nebo Přírodovědecké fakultě. Jednooborové učitelství německého jazyka a literatury můžeš studovat také v kombinované formě. Čím budeš, až dostuduješ? Získáš kvalifikaci (aprobaci) učitele nebo učitelky německého jazyka a literatury pro výuku na středních a základních školách. Současně budeš plnohodnotným germanistou nebo germanistkou s kvalitním filologickým zázemím a výbornou jazykovou kompetencí, čehož můžeš využít i mimo školství nebo v případném dalším studiu. Kde se s tímhle studiem uplatníš? Uplatnění najdeš jako vyučující německého jazyka a literatury jak na gymnáziích a dalších typech středních škol, tak i na 2. stupni základních škol, pro které tě toto studium rovněž opravňuje. Velmi dobré uplatnění najdeš i v jazykových agenturách a jazykových školách nejen doma, ale i v zahraničí, zejména pak u našich německých a rakouských sousedů (výuka migrantů). Vedle učitelství se rovněž nabízí široká škála neučitelských pracovních pozic v soukromé, státní nebo neziskové sféře, v nichž dobře uplatníš jak své oborové znalosti, tak i získanou česko-německou interkulturní kompetenci.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 29. ledna 2020

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 1. - 5. 6. 2020, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2020, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
FilologieFilozofická fakultaUniverzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad LabemPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, Filozofická fakulta
Telefon: 475 286 466
Web: http://ff.ujep.cz/
E-mail: studijni.ff@ujep.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba zvětšená o jeden rok 12 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia. Podrobnosti https://www.ujep.cz/cs/poplatky-spojene-se-studiem

Koleje: http://skm.ujep.cz/

Menza: http://skm.ujep.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit