VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Vývojová a buněčná biologie ()

Studijní program: Vývojová a buněčná biologie (P1529)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 4

Zaměření: Lékařské

Náplň programu/oboru:
Vývojová biologie je věda o životním cyklu organismu živočichů i rostlin. Předmět jejího studia je velice rozsáhlý. Zahrnuje procesy tvorby a funkce gamet, zárodečného vývoje, dospívání, růstu, regenerace, stárnutí a smrti organismu´. Základním problém jsou procesy proliferace, mezibuněčných vztahů a prostorového uspořádávání buněk, které jsou velice výrazné zejména v časným etapách vývoje jedince, ale v různé míře podle typu a funkčního stavu tkáně, nezbytně pokračuje po celou dobu jeho života. Současná vývojová biologie využívá hlavně poznatky a metodickou výbavu buněčné a molekulární biologie. Všechny životní děje a jejich změny (v normě i patologii) jsou následky změn regulace exprese genů. Vývojová biologie studuje využití jejích produktů, jejich souvislosti se změnami stavby a metabolismu buněk, mezibuněčnýách vztahů a chování buněčných komplexů v procesu diferenciace a morfogeneze při proliferaci a řízeném odumírání buněk, při regeneraci tkání atd. Embryologie je významnou součástí vývojové biologie. Podle konkrétního badatelského problému je zaměřena na klasickou nebo molekulární embryologii a nebio vývojovou a molekulární genetiku. Vývojová biologie je tak zastřešujícím oborem, který konečný obraz koordinovaného soužití buněčných souborů v různých etapách života mnohobuněčném organismu.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 10. 1. 2020 https://www.lf3.cuni.cz/3LF-1697.html

Obsah přijímaček:
Informace o doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. a Mgr. 5. - 9. 6. 2020, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. a Mgr. 29. 2. 2020, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Karlova, 3. lékařská fakulta
Telefon: 267 102 207
Fax: 272 730 776
Web: http://www.lf3.cuni.cz
E-mail: jan.hudak@lf3.cuni.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: poplatek za překročení standardní doby studia zvýšené o 1 rok 40 500 Kč všeobecné lékařství, bakalářské programy 32 500 Kč za semestr. Podrobnosti https://cuni.cz/UK-7065-version1-ken_2019_2020.pdf

Koleje: http://kam.cuni.cz/KAM-2.html

Menza: http://kam.cuni.cz/KAM-4.html


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit