VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Ochrana hmotných památek (dvouoborové) (7105R065)

Studijní program: Historické vědy (B7105)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 3

Zaměření: Humanitní

Náplň programu/oboru:
Studijní obor Ochrana hmotných památek je nabízen v kombinaci s oborem Historie. Obor je vyučován v úzké spolupráci s muzejními a archeologickými pracovišti a jeho cílem je příprava pracovníků s bakalářskou kvalifikací, kteří si osvojí základy odborné práce, získají praktické dovedností v archeologii a muzeologii a osvojí si jejich praktickou aplikaci v historickém výzkumu a muzejnictví. Absolventi tohoto bakalářského studia budou připravováni především pro uplatnění v praktických činnostech, nikoli pro vědecko-výzkumnou činnost, budou proto schopni zvládnout základy odborné práce, uplatnit ucelené znalostí archeologie a muzeologie a zběhlost v terénní, laboratorní i kancelářské praxi s přihlédnutím k památkové legislativě a obecným zásadám managementu v oboru. Dále budou schopni vykonávat osvětovou a popularizační činnost v rámci aktivit zaměstnavatelské instituce. Absolvent bude připraven na práci vyšší odborné síly v instituci s historickým zaměřením (muzeum, památkový ústav, občanská sdružení, etc.). Jeho úkolem bude řídit a kontrolovat činnost na dílčím úseku odborného pracoviště, popřípadě vykonávat samostatné specializované činnosti (např. podíl na organizování terénní výkopové aktivity, provádění fotodokumentace a katalogizace sbírkového materiálu apod.). Absolventi bakalářského studia mohou pokračovat v navazujícím magisterském studiu oborů programu Historické vědy nebo oborů příbuzných.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 28.1.2020, 8.2.2020

Den otevřených dveří, poznámka: 28. 1. a 8. 2. 2020 https://ff.upce.cz/ff/studium/harmonogram-17-18.html

Obsah přijímaček:
Písemná nebo ústní přijímací zkouška, obsah dle oborů a případné možnosti prominutí a bonifikací na https://ff.upce.cz/ff/studium/pro-uchazece.html

Pozn. k přijímačkám: Bc. 4. - 5. 6. 2019, 2. kolo 14. - 15. 8. 2019. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu a studiu v AJ naleznete na stránkách fakulty.

Ukázka přijímacích testů: https://ff.upce.cz/prijimaci-testy

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2019, 2. kolo 26. 7. 2019. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu a studiu v AJ naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Historické vědyFakulta filozofickáUniverzita PardubicePorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Pardubice, Fakulta filozofická
Telefon: 466 036 224
Fax: 466 036 228
Web: http://www.upce.cz/ff
E-mail: studijni.ff@upce.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba prodloužená o jeden rok 15 000 Kč za každých dalších započatých šest měsíců studia. Poplatek za další studium 2 666 za každý další započatý rok studia.

Koleje: http://www.upce.cz/zazemi/koleje-a-menza.html

Menza: http://www.upce.cz/zazemi/koleje-a-menza.html


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit