VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Sociální a kulturní antropologie (B0314A250013)

Studijní program: Sociální a kulturní antropologie (B0314A250013)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 3

Zaměření: Humanitní

Náplň programu/oboru:
Charakteristika oboru: •teoretická průprava: metodologie sociálních věd, důraz na kvalitativní výzkumné metody, filozofie, základy sociologie, porozumění etnickým procesům, procesům marginalizace, inkluze x exkluze, základy romského jazyka atd. •praktická aplikace: projektové řízení, terénní výzkum (příprava, realizace, terénní deníku, vyhodnocení), analýza a interpretace dat, možnost zaměřit se na vizuální antropologii (připravit se na specializaci v magisterském studiu) •vazba na praxi: exkurze, stáž v organizaci, samostatný výzkum, týmová spolupráce na konkrétních projektech Profil a uplatnění absolventa: •integrace marginalizovaných skupin, oblast lidských práv, komunitní řízení, projektové řízení atd. v pozicích specialistů/ vedoucích projektů • v neziskovém sektoru, v agentuře pro sociální začleňování, na městských úřadech a obecně ve veřejné správě, projektové řízení, personální oddělení firem (oblast lidských zdrojů) atd. •schopen spolupracovat na tvorbě a realizaci strategických dokumentů projektů, analýz, krizových plánů obcí a regionů, hospodářských subjektů a organizací neziskového sektoru, řízení vzdělávacích, kulturních a jiných aktivit •v sociálních službách v různých projektových pozicích, nikoliv však jako sociální pracovníci (mohou absolvovat příslušně zaměřené další profesní vzdělávání podle zákona o sociálních službách).

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 23.3.2029


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 28.1.2020, 8.2.2020

Den otevřených dveří, poznámka: 28. 1. a 8. 2. 2020 https://ff.upce.cz/ff/studium/harmonogram-17-18.html

Termíny přijímaček: 2.6.2020

Obsah přijímaček:
Písemný test ze základů společenských věd (sociální antropologie, sociologie, historie, geografie, politologie) – skládá se z uzavřených a jedné otevřené otázky. Možnost prominutí a podrobnosti https://ff.upce.cz/ff/studium/pro-uchazece.html

Pozn. k přijímačkám: Bc. 2. - 3. 6. 2020. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu a studiu v AJ naleznete na stránkách fakulty.

Ukázka přijímacích testů: https://ff.upce.cz/prijimaci-testy

Termín přihlášek: 31.3.2020

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2020. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu a studiu v AJ naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Univerzita Pardubice, Fakulta filozofická
Telefon: 466 036 224
Fax: 466 036 228
Web: http://www.upce.cz/ff
E-mail: studijni.ff@upce.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba prodloužená o jeden rok 15 000 Kč za každých dalších započatých šest měsíců studia.

Koleje: http://www.upce.cz/zazemi/koleje-a-menza.html

Menza: http://www.upce.cz/zazemi/koleje-a-menza.html


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit