VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Fyzika - více možností (B0533A110002)

Studijní program: Fyzika (B0533A110002)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 3

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Maior, minor, se zaměřením na vzdělávání, specializace Biofyzika, specializace Fyzika nanostruktur. Jádrem studijních plánů (č. 1-5) bakalářského studijního programu Fyzika jsou teoretické a experimentální kurzy základních fyzikálních disciplín (včetně kvantové fyziky, speciální teorie relativity, statistické fyziky a termodynamiky) založené na nutném matematickém základu. Studijní program nabízí dvě interdisciplinární specializace (s přesahem do biologie, resp. nanomateriálů), které vycházejí ze zaměření vědecko-výzkumné činnosti pracovníků katedry fyziky a vzájemně se doplňují. Specializace Biofyzika nabízí experimentálně orientované studium zaměřené na tvůrčí aplikaci experimentálních metod, především metod optické spektroskopie, ke studiu biologického materiálu. Cílem specializace Biofyzika jsou navíc tři základní oblasti: 1. fyzikální principy a experimentace biofyzikálních metod, 2. základní biologické a chemické disciplíny potřebné pro multidisciplinární přístup ke studiu biofyzikálních procesů v živých organismech, 3. biofyzikální procesy na úrovni biologických membrán, buněk a organismů. Specializace Fyzika nanostruktur je více teoreticky orientovaná, kromě nezbytného experimentálního základu se zaměřuje hlavně na pochopení elektronové struktury molekul, nanosystémů a pevných látek. K znalostem spektroskopického a mikroskopického zkoumání nanostruktur specializace přidává možnost modelování/simulace (nano)struktur a jejich vlastností pomocí výpočetní fyziky. Součástí studijního programu jsou i studijní plány maior/minor pro sdružené studium druhého studijního programu a varianta maior se zaměřením na vzdělávání, která sloužící k přípravě na navazující magisterský studijní program vedoucí k získání kvalifikace učitele.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 17.8.2028


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 7.2.2020, 8.2.2020

Den otevřených dveří, poznámka: 7. a 8. února 2020

Obsah přijímaček:
Bez PZk. V případě počtu uchazečů přesahujících kapacitní možnosti pracoviště budou uchazeči konat PZ z příslušného oboru. Podrobnosti https://prf.osu.cz/prijimaci-rizeni/

Pozn. k přijímačkám: Bc. 13. - 29. 5. 2019, 2. kolo bez přijímací zkoušky. V případě počtu uchazečů přesahujících kapacitní možnosti pracoviště budou uchazeči konat PZk z příslušného oboru. Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 15. 3. 2019, 2. kolo vybrané obory 30. 6. 2019, informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
FyzikaPřírodovědecká fakultaOstravská univerzitaPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Ostravská univerzita, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 597 092 109
Web: http://prf.osu.cz/
E-mail: sarka.svabkova@osu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba zvětšená o jeden rok nejméně 4 000 Kč za každých započatých 6 měsíců. Poplatek za další studijní program 2 600 Kč za akademický rok. Poplatek za studium v cizím jazyce 2 000 euro za akademický rok.

Koleje: http://koleje.osu.cz/

Menza: http://menza.osu.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit