VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Politická a kulturní geografie (1301R009)

Studijní program: Geografie (B1301)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 3

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Bakalářský studijní obor Politická a kulturní geografie je zaměřen v souladu s profilem absolventa dvěma směry: 1) na interdisciplinární propojení studia humánně-geografických a kartografických disciplín s přesahem k politologii, sociologii, historii a ekonomii a 2) na poskytnutí jazykových kompetencí v rámci specializačního bloku jazykových předmětů. Prohlubování empirických znalostí z politicko-geografických regionů provází metodologická průprava v kvalitativních, kvantitativních a kartografických zobrazovacích metodách s ohledem na možnosti jejich využití ve vztahu k politické geografii. Přičemž je důraz kladen na praktické využití těchto metod/technik při politickogeografické regionální analýze. Studijní plán oboru je kromě klasického členění na povinné, povinně volitelné a výběrové předměty dále strukturován v rámci povinně volitelného bloku předmětů. Tento blok je rozdělen do čtyř tématických modulů, u nichž je dán vždy minimální počet kreditů, které studenti musí získat. Toto členění na jedné straně respektuje profil absolventa, který musí být dosažen u každého studenta z hlediska požadovaných znalostí, schopností a dovedností, na druhou stranu poskytuje v rámci těchto modulů jistou flexibilitu studentům,kteří mohou jisté kompetence a znalosti dále prohlubovat jednak podle svých vlastních studijních předpokladů a jednak podle svého zájmu. Politika vedení OU při uznávání studia v zahraničí a silné zapojení katedry do výměnného programu Erasmus/Socrates umožňuje téměř jedné třetině studentů absolvovat část studia na jedné z více než 30 partnerských zahraničních univerzit.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 7.2.2020, 8.2.2020

Den otevřených dveří, poznámka: 7. a 8. února 2020

Obsah přijímaček:
Bez PZk. V případě počtu uchazečů přesahujících kapacitní možnosti pracoviště budou uchazeči konat PZ z příslušného oboru. Podrobnosti https://prf.osu.cz/prijimaci-rizeni/

Pozn. k přijímačkám: Bc. 13. - 29. 5. 2019, 2. kolo bez přijímací zkoušky. V případě počtu uchazečů přesahujících kapacitní možnosti pracoviště budou uchazeči konat PZk z příslušného oboru. Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 15. 3. 2019, 2. kolo vybrané obory 30. 6. 2019, informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
GeografiePřírodovědecká fakultaOstravská univerzitaPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Ostravská univerzita, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 597 092 109
Web: http://prf.osu.cz/
E-mail: sarka.svabkova@osu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba zvětšená o jeden rok nejméně 4 000 Kč za každých započatých 6 měsíců. Poplatek za další studijní program 2 600 Kč za akademický rok. Poplatek za studium v cizím jazyce 2 000 euro za akademický rok.

Koleje: http://koleje.osu.cz/

Menza: http://menza.osu.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit