VYHLEDEJ...
RYCHLÝ PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Aplikovaná matematika (1103R004)

Studijní program: Aplikovaná matematika (B1103)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 3

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
bakalářský obor Aplikovaná matematika seznámí studenty s mnohostrannými aplikacemi matematiky v současném světě. Kromě dnes již klasických aplikací matematiky v technických oborech, ekonomii, finančnictví a pojišťovnictví, matematika proniká stále více i do dalších oblastí lidské činnosti jako je např. medicína, biologie, ekologie a pod. Ústav matematiky a biomatematiky PřF JU, který uvedený studijní program garantuje, disponuje zkušenými pracovníky v oblasti aplikací matematiky, kteří pravidelně publikují v zahraničních časopisech, přednášejí na zahraničních konferencích a svými znalostmi pokrývají široké spektrum aplikací matematiky. Přírodovědecká fakulta JU ve spolupráci s Biologickým centrem AV ČR pak nabízí množství dalších přednášek, které si student oboru Aplikovaná matematika může zapsat jako volitelné předměty podle svého zájmu. Absolvent tohoto oboru bude vzdělaný v základních partiích matematiky na úrovni odpovídající bakalářskému stupni vysokoškolského studia a získá znalosti o možných aplikací matematiky. Důraz je kladen na zvládnutí metod používaných pro matematické aplikace, zejména pak matematické analýzy, diferenciálních rovnic, statistických přístupů a numerické a výpočetní matematiky.Absolvent oboru Aplikovaná matematika je připraven matematicky popisovat a analyzovat komplexní problémy a navrhovat jejich možná řešení. Po ukončení bakalářského studia nalezne uplatnění v průmyslové a vývojové sféře na rozmanitých pozicích odborných pracovníků, ve finančních a pojišťovacích společnostech, v privátním sektoru, či ve veřejné a státní správě. V případě zájmu může také pokračovat ve studiu v některém z magisterských oborů se zaměřením na aplikace matematiky.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 18. ledna 2019

Termíny přijímaček: 6.6.2019

Obsah přijímaček:
Při splnění podmínek (roky výuky daného předmětu nebo předmětů) bez přijímací zkoušky, jinak písemný test z daného předmětu/předmětů, u dvouborových studií kde jeden obor je zajišťován jinou fakultou nutnost splnit přijímací kritéria druhé fakulty. Bonifikace a další podrobnosti https://www.prf.jcu.cz/uchazec/informace-k-podavani-prihlasek-prijimaci-rizeni.html

Pozn. k přijímačkám: Bc. 6. 6. 2019, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Termín přihlášek: 31.3.2019

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2019, informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Aplikovaná matematikaPřírodovědecká fakultaJihočeská univerzita v Českých BudějovicíchPorovnat
MatematikaMatematický ústav v OpavěSlezská univerzita v OpavěPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 387 772 268
Web: http://www.prf.jcu.cz
E-mail: studijni@prf.jcu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok 9 000 až 14 050 Kč za každých započatých 6 měsíců studia. Poplatek za další studijní program 2 660 Kč za akademický rok. Rozmezí poplatku za studium v cizím jazyce 500 až 210 000 Kč dle finanční náročnosti oboru a jeho zajištění v cizojazyčné mutaci.

Koleje: http://kam.jcu.cz/

Menza: http://kam.jcu.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit