VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Botanika (1507T004)

Studijní program: Botanika (N1507)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
zahrnuje 6 specializacíSystematika vyšších rostlin - klade důraz především na všestrannost poznání rostlin, včetně biochemie a genetiky.Vegetační ekologie – je ekologie rostlin více prakticky zaměřená k posuzování stavu a vývoje porostů v produkčních i chráněných územích.Bionomie sinic a řas – předmětem zkoumání oboru je taxonomie sinic a řas, ekologie planktonních řas a sinic, ekologie extrémních biotopů.Archeobotanika – těžištěm specializace je propojování různých botanických analýz s historicko-archeologickým studiem krajiny, odhalování časového rozměru vegetačního krytu krajiny.Mykologie – zaměřuje svou pozornost na houby v lesních ekosystémech, funkce mykorrhiz a reakce mykorrhizních systémů na člověkem vyvolané změny prostředí, dále na patogenní houby a rostlinnou patologii.Ekologie populací a společenstev – se věnuje druhové diverzitě, a to jednak mechanismům, které koexistenci druhů v lučním společenstvu umožňují, a dále otázce, zda je fungování ekosystémů podmíněno jejich druhovou diverzitou.Absolventi naleznou své uplatnění ve vědeckých institucích a školách v oboru botaniky včetně terénních a experimentálních botanických oborů, středních školách, orgánech ochrany přírody a státní správy. V zemědělském a lesnickém výzkumu a vodním hospodářství.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 22.1.2021

Den otevřených dveří, poznámka: 22. ledna 2021

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. změna 14. 7. 2020, případné 2. kolo 11. 9. 2020, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. prodloužení termínu z 31. 3. na 30. 4. 2020 a znovu do 15. 5. 2020, případné 2. kolo do 17. 8. 2020, informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
BotanikaPřírodovědecká fakultaJihočeská univerzita v Českých BudějovicíchPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 387 772 268
Web: http://www.prf.jcu.cz
E-mail: studijni@prf.jcu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok 20 450 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.Podrobnosti http://www.jcu.cz/o-univerzite/dokumenty/rectors_proceedings/platna-opatreni/2019/r_394_popl_za_studium_19_20.pdf/view

Koleje: http://kam.jcu.cz/

Menza: http://kam.jcu.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit