VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Archeologie (N0222A120019)

Studijní program: Archeologie (N0222A120019)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Humanitní

Náplň programu/oboru:
Completus, maior, minor. Navazující magisterské studium archeologie na Filozofické fakultě (FF) Univerzity Palackého v Olomouci dokončuje plnohodnotné archeologické vzdělání na FF Univerzity Palackého v Olomouci a kvalifikačně připravuje studenty na výkon archeologické profese. Má za cíl vychovat odborné pracovníky pro běžnou archeologickou praxi jak v čistě vědeckých institucích, tak i pro pracoviště památkové péče, muzea či obecně prospěšné společnosti zaměřené na archeologii a její prezentaci či záchranou archeologii nebo archeologickou památkovou péči. Navazující magisterské studium rozšiřuje možnosti bakalářského studia a umožnuje studentům dokončit standardní archeologické vzdělání na FF Univerzity Palackého v Olomouci. Stejně jako bakalářské studium, tak i to magisterské klade velký důraz na propojení s praxí, interdisciplinární spolupráci, artefaktuální archeologii a detailní znalost archeologické problematiky ve střední Evropě. Navazující magisterské studium navíc rozšiřuje znalosti studentů v metodice oboru, v archeologii širšího evropského prostoru a umožňuje jim i užší specializaci na vybranou problematiku či období. Současně ovšem studenti získávají možnost orientovat se v různých kontextech společenskovědních a přírodovědných oborů, zejména pak historie, kterou mohou paralelně studovat na témže pracovišti. Na rozdíl od jiných navazující magisterských programů v České republice budou studenti olomoucké univerzity studovat archeologickou problematiku průřezově v čase a na vybraných tématech (fenoménech ? např. metody, sídelní struktury a strategie, svět idejí a pohřební ritus, a to v období od paleolitu po novověk).

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2021


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 6. prosince 2019, 18. ledna 2020

Obsah přijímaček:
Informace k navazujícímu magisterskému, cizojazyčnému a doktorskému studiu na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. změna některé programy/obory bez přijímací zkoušky nebo test předpokladů ke studiu, případně písemný test on-line v systému Moodle 23. a 24. 5. 2020. U programů s předepsaným ústním pohovorem může být pohovor nahrazen povinností el. zaslat portfolio materiálů, termín pro zaslání bude zveřejněn na stránkách příslušných kateder. Navazující magisterské, doktorské a cizojazyčné studium informace na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 15. března 2020, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu na stránkách fakulty

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
ArcheologieFilozofická fakultaUniverzita Palackého v OlomouciPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Palackého v Olomouci, Filozofická fakulta
Telefon: 585 633 036
Fax: 585 633 000
Web: http://www.ff.upol.cz/
E-mail: pavlina.grigarkova@upol.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok poplatek 20 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.

Koleje: http://www.upol.cz/skupiny/studentum/ubytovani/

Menza: http://www.upol.cz/skupiny/studentum/stravovani/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit