VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Polská filologie - více možností (B0231A090042)

Studijní program: Polská filologie (B0231A090042)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 3

Zaměření: Humanitní

Náplň programu/oboru:
Completus, maior, minor, specializace překladatelství a hospodářská praxe. Studium polské filologie je určeno absolventům středních škol s maturitou. Studium je zaměřeno na teoretické lingvistické a literárněvědné předměty a na praktickou jazykovou výuku za přispění polských lektorů a zahraničních stáží v rámci nabízené studentské mobility. Cílem studia je získání základního teoretického vhledu do polské gramatiky a polské literatury od úvodu do studia polského jazyka, úvodu do studia literatury, teorie překladu a teorie tlumočení jako předpokladu k vytvoření odborné báze pro postupné vytváření zkušeností a dovedností a jejich aplikací v praxi. Předpokládá se úroveň zvládnutí polského jazyka B2 SERR. Získané jazykové vědomosti směřují k vytvoření dovedností v oblasti analýzy a překladu odborného textu, ověřením těchto znalostí je předmět Polský jazyk v překladatelské praxi. Literárně kulturní a historickou problematiku zajišťují předměty: Dějiny Polska, Úvod do studia literatury, Přehled polské literatury. Studenti získávají potřebnou základní orientaci v polské historii a literatuře, kterou uplatní v předmětech Překlad literárního textu a Polská literatura v překladatelské praxi. Specializace: Polská filologie se specializací na překladatelství a hospodářskou praxi: Studium polské filologie je určeno absolventům středních škol s maturitou. Studium je zaměřeno na teoretické lingvistické a literárněvědné předměty a na praktickou jazykovou výuku za přispění polských lektorů a zahraničních stáží v rámci nabízené studentské mobility. V lingvistické oblasti je studium věnováno zvládnutí synchronního stavu polského jazyka. Studium polského jazyka je začleněno do širšího kontextu poznávání slovanských jazyků a reálií. Jsou prohlubovány teoretické znalosti o všech jazykových plánech. V literárněvědné oblasti je obsahem studia teorie a vývoj literatury a kultury XIX. a XX. století. Posluchači jsou seznamováni se základními literárněvědnými pojmy. V rámci studia samostatného programu se specializací jsou studenti seznamováni se základními překladatelskými a tlumočnickými postupy a se základy aplikované ekonomie.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 20.9.2021


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 6. prosince 2019, 18. ledna 2020

Obsah přijímaček:
Od přijímací zkoušky je 2020 upuštěno. Podrobnosti https://www.ff.upol.cz/uchazecum/prijimaci-rizeni-201920/#c43080

Pozn. k přijímačkám: Bc. změna některé programy/obory bez přijímací zkoušky nebo test předpokladů ke studiu, případně písemný test on-line v systému Moodle 23. a 24. 5. 2020. U programů s předepsaným ústním pohovorem může být pohovor nahrazen povinností el. zaslat portfolio materiálů, termín pro zaslání bude zveřejněn na stránkách příslušných kateder. Navazující magisterské, doktorské a cizojazyčné studium informace na stránkách fakulty.

Ukázka přijímacích testů: https://www.ff.upol.cz/pl/o-fakulte/uredni-deska/#c4151

Pozn. k přihláškám: Bc. 15. března 2020, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu na stránkách fakulty

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Polská filologieFilozofická fakultaUniverzita Palackého v OlomouciPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Palackého v Olomouci, Filozofická fakulta
Telefon: 585 633 036
Fax: 585 633 000
Web: http://www.ff.upol.cz/
E-mail: pavlina.grigarkova@upol.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok poplatek 20 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.

Koleje: http://www.upol.cz/skupiny/studentum/ubytovani/

Menza: http://www.upol.cz/skupiny/studentum/stravovani/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit