VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Nizozemská filologie (P0232D090043)

Studijní program: Nizozemská filologie (P0232D090043)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 4

Zaměření: Humanitní

Náplň programu/oboru:
Doktorský studijní program Nizozemská filologie (v rámci OV Filologie) je koncipováno pro studenty, kteří mají zájem dalším studiem získat nadstandardní vědomosti v oblasti nizozemského jazyka (popř. jazyka Afrikaans či fríského jazyka). Studium je koncipováno tak, aby doktorští studenti prohloubili své znalosti nejen v lingvistice a literární vědě, ale i v kulturním kontextu nizozemské jazykové oblasti, to znamená, že pojetí studia je totožné s pojetím oboru Niederlandistik na německých univerzitách. Nedílnou součástí je důraz na zahraniční zkušenost doktoranda, a to pokud možno v podobě semestrálního pobytu na univerzitě v Nizozemsku, Belgii (Vlámsku) nebo JAR. V souvislosti s tím jsou podporována taková témata dizertací, která si vyžadují terénní výzkum či výzkum v zahraničních archivech i knihovnách. Rovněž jsou podporována témata, která se zabývají kulturou nizozemsky mluvících zemí, respektive recepcí této kultury mimo jazykové oblasti, zejména ve střední Evropě. Cílem je absolvent, který nejen perfektně ovládá lingvistiku nizozemského jazyka (popř. jazyka Afrikaans či fríského jazyka) a orientuje se v lingvistice a literatuře nizozemské a vlámské obecně, ale zároveň má nadstandardní znalosti o kultuře a společnosti v Nizozemsku a Vlámsku. Od doktoranda se ovšem očekává i osvojení si vědecké metodologie, zkušenost s psaním odborných textů, pedagogická praxe a zkušenost s projektovým managementem formou aktivní účasti v rámci studentských grantových soutěží, popř. soutěží jiných grantových agentur. Tím se zvyšuje uplatnitelnost absolventa v akademické oblasti i na trhu práce.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 8.8.2028


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 4.12.2020, 16.1.2021

Den otevřených dveří, poznámka: 4. 12. 2020, 16. 1. 2021

Obsah přijímaček:
Informace k navazujícímu magisterskému, cizojazyčnému a doktorskému studiu na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. změna některé programy/obory bez přijímací zkoušky nebo test předpokladů ke studiu, případně písemný test on-line v systému Moodle 23. a 24. 5. 2020. U programů s předepsaným ústním pohovorem může být pohovor nahrazen povinností el. zaslat portfolio materiálů, termín pro zaslání bude zveřejněn na stránkách příslušných kateder. Navazující magisterské, doktorské a cizojazyčné studium informace na stránkách fakulty.

Ukázka přijímacích testů: https://www.ff.upol.cz/pl/o-fakulte/uredni-deska/#c4151

Pozn. k přihláškám: Bc. 15. března 2020, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu na stránkách fakulty

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Nizozemská filologieFilozofická fakultaUniverzita Palackého v OlomouciPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Palackého v Olomouci, Filozofická fakulta
Telefon: 585 633 036
Fax: 585 633 000
Web: http://www.ff.upol.cz/
E-mail: pavlina.grigarkova@upol.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok poplatek 20 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.

Koleje: http://www.upol.cz/skupiny/studentum/ubytovani/

Menza: http://www.upol.cz/skupiny/studentum/stravovani/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit