VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Divadelní studia (N0215A320006)

Studijní program: Divadelní studia (N0215A320006)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Humanitní (Umělecké)

Náplň programu/oboru:
Maior, minor. Studium se zaměřuje na teorii a dějiny divadla, divadelní kritiku, tvorbu divadelní dokumentace, základy veřejné prezentace divadelních sbírek, praktickou divadelní dramaturgii či organizaci odborného výzkumu. Důraz je kladen na aktuální tendence divadelní tvorby, zejména na intermediální aspekty divadla, a na osvojení analytického myšlení. Klíčovou část studia zabírá příprava směřující k vyhotovení diplomové práce, během které si student osvojí pokročilé metodologické postupy a naučí se je aplikovat během konkrétního výzkumu. Čtyři semestry studia jsou vhodné pro získání zkušeností a praktických návyků v oblasti divadelní dramaturgie a managementu divadla: studenti samostatně připravují projekty v rámci veřejných akcí spolupořádaných katedrou (např. festival Divadelní Flora) a spolupracují s dalšími kulturními subjekty v regionu. Absolvent získá základní teoretické znalosti a praktické dovednosti v oboru divadelní věda, osvojí si metodologické postupy, které dokáže aplikovat v rámci konkrétního výzkumu. Je vyškoleným teatrologem s teoretickým zázemím, se základními praktickými zkušenostmi a s možností pokračovat ve vědecké přípravě doktorským studiem. Orientuje se ve světových a českých dějinách divadla chápaných jako souhrn estetických norem i v širších souvislostech divadelní tvorby a divadla jako společensko-politického fenoménu.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 20.9.2021


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 6. prosince 2019, 18. ledna 2020

Obsah přijímaček:
Informace k navazujícímu magisterskému, cizojazyčnému a doktorskému studiu na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. změna některé programy/obory bez přijímací zkoušky nebo test předpokladů ke studiu, případně písemný test on-line v systému Moodle 23. a 24. 5. 2020. U programů s předepsaným ústním pohovorem může být pohovor nahrazen povinností el. zaslat portfolio materiálů, termín pro zaslání bude zveřejněn na stránkách příslušných kateder. Navazující magisterské, doktorské a cizojazyčné studium informace na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 15. března 2020, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu na stránkách fakulty

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Divadelní studiaFilozofická fakultaUniverzita Palackého v OlomouciPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Palackého v Olomouci, Filozofická fakulta
Telefon: 585 633 036
Fax: 585 633 000
Web: http://www.ff.upol.cz/
E-mail: pavlina.grigarkova@upol.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok poplatek 20 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.

Koleje: http://www.upol.cz/skupiny/studentum/ubytovani/

Menza: http://www.upol.cz/skupiny/studentum/stravovani/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit