VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Učitelství geologie a ochrany životního prostředí pro střední školy (N0114A330002)

Studijní program: Učitelství geologie a ochrany životního prostředí pro střední školy (N0114A330002)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Přírodovědné (Pedagogické)

Náplň programu/oboru:
Studium v magisterském stupni je zaměřeno na získávání hlubších znalostí z geologie a ochrany životního prostředí. V programu je posílen vztah k aplikovaným disciplínám s cílem rozšíření získaných znalostí a dovedností ve vlastní tvůrčí činnosti. Výběr z povinně volitelných a volitelných předmětů umožňuje diversifikaci studijního plánu v širokém spektru mezi geologií a ochranou životního prostředí. Způsobilost k pedagogické práci poskytují předměty didaktika geologie a didaktika životního prostředí a rovněž psychologicko-pedagogické disciplíny včetně odborné praxe na střední škole. Získání znalostí z oblasti ochrany životního prostředí a geologie umožní studovat interakce mezi horninovým prostředím, biosférou a exogenními sférami Země. Studijní program systematicky připravuje absolventy na profesi kvalifikovaného středoškolského učitele v oborech geologie, životní prostředí a vztah člověka k anorganické přírodě, které plynou z rámcového studijního programu pro gymnázia. Absolvent má znalosti o struktuře a vývoji Země, geologických procesech v litosféře, vodě v přírodě, abiotických složkách životního prostředí, a má potřebný přehled o příbuzných přírodovědných disciplínách. Absolvent je schopen samostatné práce v terénu, práce s odbornou literaturou, základního zpracování dat na PC a umí vypracovávat základní odborné posudky v oblasti ochrany a tvorby životního prostředí. Absolventi prokazují znalosti a porozumění trendům vývoje pedagogického myšlení. Disponují dovednostmi z široce koncipovaného pedagogicko-psychologického základu. Chápou principy pedagogiky a psychologie a dokáží je aplikovat. Jsou schopni pracovat v týmu a prezentovat výsledky své práce. Jsou schopni využívat teoretických poznatků v učitelské praxi.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 4.12.2020, 16.1.2021

Den otevřených dveří, poznámka: 4. 12. 2020, 16. 1. 2021

Obsah přijímaček:
Obory, kde lze požádat o prominutí přijímací zkoušky a informace k náplni přijímacího řízení na www.studujprf.upol.cz.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 1. - 12. 6. 2020, 2. kolo bude upřesněno. Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 15. března 2020, 2. kolo 11. 7. 2020. Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Univerzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 585 634 010
Fax: 585 225 737, 585 634 002
Web: http://www.prf.upol.cz/
E-mail: jiri.mazal@upol.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok poplatek 20 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.

Koleje: https://skm.upol.cz/

Menza: https://skm.upol.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit