VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Aplikovaná chemie ()

Studijní program: Aplikovaná chemie ()

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 3

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Obor Aplikovaná chemie představuje cíleně sestavenou kombinaci odborně zaměřených předmětů z oblasti chemie s předměty souvisejícími s všeobecným vybavením absolventa pro jeho efektivní samostatnou činnost v praxi. Tato podpora dobré vybavenosti absolventa pro vstup do praxe je založena na jeho kvalitní jazykové přípravě v oblasti anglického jazyka a rovněž na vyšším stupni vzdělávání v oblasti informačních technologií, ať se již jedná o internetové technologie či prostředky určené pro efektivní prezentaci a publikaci výsledků své práce. Výuka chemie je oproti klasickým chemickým oborům zaměřena více do oblasti teoretických i praktických základů experimentálních metod, využívaných jak ve výzkumné tak i průmyslové praxi (spektroskopie, elektrochemie, chromatografie). Teoretická výuka klasických chemických disciplín je omezena na nutné základy pro efektivní činnost absolventa v praxi. Přímější zaměření absolventa do praxe se odráží i v možnosti výběru ze dvou výukových modulů, umožňujících další specifické zaměření absolventa podle jeho vlastních schopností a zájmů. Chemicko-materiálový modul je skladbou svých předmětů zaměřen na oblast metod studia pevných látek včetně nanomateriálů a je doplněn o předměty související s hlavními problémy managementu chemické laboratoře či podniku. Ekonomicko-manažerský modul je naopak velmi cíleně zaměřen nejen na problematiku managementu ale i na další oblasti související s podnikáním a státní správou v ČR, jako jsou firemní finance, daně, marketing ale i základní struktura a činnost státní správy v ČR včetně přehledu nejdůležitějších zákonů. Absolvent nalezne uplatnění v chemických, zdravotnických, farmaceutických, potravinářských a zkušebních laboratořích, v souvisejících oblastech státní a podnikatelské sféry, kde je vyžadována znalost chemie a související legislativy, dále v oblasti výroby, zpracování, nakládání, prodeje a likvidace chemických látek. V rámci specializace v Ekonomicko-manažerském modulu se díky potřebným ekonomickým znalostem může absolvent realizovat i v oblasti samostatného podnikání, ale může se uplatnit i v oblasti veřejné správy, zejména jako specialista v oborech, kde využije chemické znalosti propojené s ekonomickým i právním vědomím. Podpora rozvoje jazykových kompetencí absolventa napomáhá jeho uplatnění nejen v národních, ale i nadnárodních firmách v ČR i zahraničí. Z pohledu jazykové přípravy je studium vhodné i jako příprava pro studium na zahraniční vysoké škole se zaměřením na chemii a příbuzné obory. Je rovněž možné pokračovat ve studiu v navazujících magisterských programech.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 6.12.2019, 18.1.2020

Den otevřených dveří, poznámka: 6. prosince 2019, 18. ledna 2020

Obsah přijímaček:
Obory, kde lze požádat o prominutí přijímací zkoušky a informace k náplni přijímacího řízení na www.studujprf.upol.cz.

Pozn. k přijímačkám: Bc.: Přijímací zkoušky se odehrají v termínu 3.6.2019 - 14.6.2019. 2. kolo, navazující magisterské a doktorské studium informace na stránkách fakulty.

Termín přihlášek: 12.7.2019

Pozn. k přihláškám: Bc. termín podání přihlášky: do 28.2.2019, 2. kolo 12. 7. 2019, doktorské studium a cizojazyčné programy: 30.4.2019

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 585 634 010
Fax: 585 225 737, 585 634 002
Web: http://www.prf.upol.cz/
E-mail: jiri.mazal@upol.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok poplatek 20 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.

Koleje: https://skm.upol.cz/

Menza: https://skm.upol.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit