VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Physical Chemistry (1404V001)

Studijní program: Chemistry (P1417)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 4

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Doktorský program fyzikální chemie je orientován do následujících základních směrů. Studium a chování molekul v organizovaných souborech a vliv povrchově aktivních látek na reaktivitu a vlastnosti molekul. Nejčastějším tématem i v dalších letech bude micelární katalýza excitovaných stavů především s ohledem na bimolekulární reakce krátko žijících stavů (excitovaných stavů a radikálů). Reaktivita a chování molekul ve fázových rozhraních. Měření povrchových energií rozmanitých materiálů od bionáhrad přes složky kompositních materiálů až po práškové materiály-pigmenty a jejich nátěrové suspenze. Studium vlivu substituce a teploty na reaktivitu a vlastnosti modelových skupin látek. Studium vlivu rozpouštědel na asymetrické syntézy. Koncepce doktorského studia fyzikální chemie vychází z moderních trendů fyzikální chemie. Absolvent studijního doktorského programu je plně kvalifikován v oboru fyzikální chemie a aplikované fyzikální chemie. Je kvalifikován pro karierní postup učitele vysoké školy. V průběhu studia je veden k využívání moderních informačních technologií a zpracovávání vědeckých informací ze světových databází. Prohloubí svou schopnost odborné komunikace a to nejen v českém jazyce. Vzhledem k aplikovanému charakteru studijního programu bude ovládat celou řadu laboratorních technik, což mu usnadní uplatnění ve výzkumných ústavech i jako řídící pracovník průmyslového managementu.

Cizí jazyk: Angličtina

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 6.12.2019, 18.1.2020

Den otevřených dveří, poznámka: 6. prosince 2019, 18. ledna 2020

Obsah přijímaček:
Bc. Pro přijetí ke studiu musí uchazeči u řady programů/oborů úspěšně složit přijímací zkoušky. Přijímací zkouška se koná z předmětů přijímací zkoušky, a to v rozsahu učiva pro gymnázia. Od přijímací zkoušky bude upuštěno, jestliže počet přihlášených nepřesáhne kapacitu daného programu/oboru. Bakalářské programy/obory bez přijímacích zkoušek, nepřekročí-li počet uchazečů kapacitní možnosti programu/oboru: Bioinformatika, Obecná fyzika a matematická fyzika, Optika a optoelektronika, Digitální a přístrojová optika, Fyzika pro vzdělávání - Geografie pro vzdělávání, Informatika pro vzdělávání - Geografie pro vzdělávání, Informační technologie (kombinovaná forma), Mezinárodní rozvojová a environmentální studia Bakalářské programy/obory, u nichž jsou uchazeči přijati na základě studijních výsledků ze střední školy (přijímací zkoušky se nekonají): Ekologie a ochrana životního prostředí . Možnosti prominutí a konkrétní obsah přijímacích zkoušek https://www.prf.upol.cz/zajemci-o-studium/#c1901. Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 1. - 12. 6. 2020, informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 15. března 2020, informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
ChemiePřírodovědecká fakultaUniverzita Palackého v OlomouciPorovnat
ChemistryPřírodovědecká fakultaUniverzita Palackého v OlomouciPorovnat
Fyzikální chemieFakulta chemicko-technologickáUniverzita PardubicePorovnat
ChemieFakulta chemicko-inženýrskáVysoká škola chemicko-technologická v PrazePorovnat
ChemistryFakulta chemicko-inženýrskáVysoká škola chemicko-technologická v PrazePorovnat
Fyzikální chemieFakulta chemickáVysoké učení technické v BrněPorovnat
Physical ChemistryFakulta chemickáVysoké učení technické v BrněPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 585 634 010
Fax: 585 225 737, 585 634 002
Web: http://www.prf.upol.cz/
E-mail: jiri.mazal@upol.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok poplatek 20 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.

Koleje: https://skm.upol.cz/

Menza: https://skm.upol.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit