VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Materiálová chemie ()

Studijní program: Materiálová chemie ()

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Program si klade za cíl vychovávat absolventy se samostatným a tvořivým přístupem k nanotechnologiím, kteří jsou schopni své znalosti z oblasti fyziky využít k teoretické i experimentální práci v oborech orientovaných na vývoj a aplikace nových materiálů a nanomateriálů. Pro studenty je samozřejmostí, že zvládnou práci s náročnými špičkovými technologiemi a že jsou schopni se v oboru dále samostatně vzdělávat. Cílem je dosáhnout toho, aby studenti byli schopni řešit nastolené vědecké, technické a technologické problémy v oblasti výzkumu a aplikací nanotechnologií. Zároveň jsou u studentů rozvíjeny schopnosti prezentovat dosažené výsledky odborné i laické veřejnosti formou publikačních výstupů i formou ústních prezentací. K tomuto slouží jejich aktivní účast na seminářích, odborných konferencích a jejich zapojení do vzdělávacího procesu studentů bakalářských studijních programů. Důraz je kladen na schopnosti absolventů pracovat v mezinárodních kolektivech. Studenti se v rámci svých diplomových prací věnují výzkumu, technickým a technologickým problémům v oblasti fyzikálních metod přípravy nanomateriálů a nanostruktur, studia jejich fyzikálních vlastností (optické vlastnosti, elektrická vodivost, magnetismus, atd.), a jejich aplikací, zejména v katalýze, elektronice, senzorice a fotonice. Absolvent je kvalifikován v oboru fyzikální a materiálové chemie, je tedy plně připraven jak pro samostatnou práci v těchto oborech ať již ve výzkumu, tak i v průmyslové praxi a ve zkušebnictví, ale zároveň je připraven i pro další zvyšování kvalifikace v rámci doktorského studia v oblastech fyzikální a materiálové chemie. Získané znalosti mohou absolventi tohoto studijního oboru uplatnit v maximální míře v široké oblasti profesí, kde je vyžadováno odborné vzdělání na vysokoškolské úrovni orientované na fyzikálně chemické základy analytických a syntetických chemických procesů v oblasti materiálových technologií a nanomateriálů. Absolventi tak naleznou uplatnění ve všech oborech využívajících fyzikálně chemické metody ve výzkumu a výrobě materiálů v chemickém, farmaceutickém a potravinářském průmyslu, v kontrolních a průmyslových laboratořích i ve zkušebnictví, ale rovněž i v medicíně nebo moderních technologiích čištění vod.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 6.12.2019, 18.1.2020

Den otevřených dveří, poznámka: 6. prosince 2019, 18. ledna 2020

Obsah přijímaček:
Bc. Pro přijetí ke studiu musí uchazeči u řady programů/oborů úspěšně složit přijímací zkoušky. Přijímací zkouška se koná z předmětů přijímací zkoušky, a to v rozsahu učiva pro gymnázia. Od přijímací zkoušky bude upuštěno, jestliže počet přihlášených nepřesáhne kapacitu daného programu/oboru. Bakalářské programy/obory bez přijímacích zkoušek, nepřekročí-li počet uchazečů kapacitní možnosti programu/oboru: Bioinformatika, Obecná fyzika a matematická fyzika, Optika a optoelektronika, Digitální a přístrojová optika, Fyzika pro vzdělávání - Geografie pro vzdělávání, Informatika pro vzdělávání - Geografie pro vzdělávání, Informační technologie (kombinovaná forma), Mezinárodní rozvojová a environmentální studia Bakalářské programy/obory, u nichž jsou uchazeči přijati na základě studijních výsledků ze střední školy (přijímací zkoušky se nekonají): Ekologie a ochrana životního prostředí . Možnosti prominutí a konkrétní obsah přijímacích zkoušek https://www.prf.upol.cz/zajemci-o-studium/#c1901. Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 1. - 12. 6. 2020, informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 15. března 2020, informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 585 634 010
Fax: 585 225 737, 585 634 002
Web: http://www.prf.upol.cz/
E-mail: jiri.mazal@upol.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok poplatek 20 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.

Koleje: https://skm.upol.cz/

Menza: https://skm.upol.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit