VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Optics and Optoelectronics (1701V029)

Studijní program: Physics (P1703)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 4

Zaměření: Přírodovědné (Technické)

Náplň programu/oboru:
Obor je určen studentům, kteří chtějí získat detailní znalosti a praktické dovednosti potřebné ke studiu a výzkumné a vědecké činnosti v oboru klasické a kvantové optiky ve 14 zaměřeních. Ve výuce se využívá dosavadních pedagogických a výzkumných zkušeností pracovníků katedry optiky PřF UP a pracovníků Společné laboratoře optiky UP a FzÚ AV ČR, s více než čtyřicetiletou tradicí a s rozvinutou mezinárodní vědeckou spoluprací. Zapojeni jsou i externí pracovníci. Obor moderní optiky je svou otevřeností interdisciplinární a zahrnuje fotoniku a optoelektroniku, které jsou založeny na poznatcích optiky, elektroniky a fyziky pevných látek. To zvyšuje adaptibilitu absolventů a možnosti jejich uplatnění v praxi. Vzhledem k bouřlivému rozvoji výpočetní a informační techniky, v němž významnou roli hrají metody optického přenosu a zpracování informace a vzhledem k rozvoji současných technik optické komunikace lze očekávat rostoucí zájem o absolventy vzdělané v optice, optoelektronice a fotonice na úrovni doktorského studijního programu. Zejména lze očekávat rozvoj další generace optických procesorů a senzorů, optických počítačů a rozvoj přenosu a zpracování kvantové informace (kvantová kryptografie, kvantová teleportace, kvantové počítače). Další uplatnění absolventů lze očekávat v rámci rozvoje oboru v regionu (Meopta Přerov, Autopal Nový Jičín, Philips Hranice) . V těchto institucích jsou absolventi doktorského programu využíváni jako tvůrčí pracovníci zatímco absolventi magisterského studia jako vývojoví pracovníci. Absolvent získá teoretické i experimentální znalosti z moderní klasické a kvantové optiky, které je schopen uplatnit v další výzkumné a vědecké činnosti v oborech optika, optoelektronika, fotonika, fyzika laserů, statistická a koherenční optika, nelineární optika, optické sdělování a zpracování informace, přístrojová optika, fyziologická optika atd. Získá i zkušenosti s přípravou a navrhováním grantových projektů a s organizací vědecké práce. Je mu otevřena i možnost další vědecké a pedagogické činnosti na vysokých školách a AV ČR, případně v zahraničí, např. formou postdoktorských pobytů. Je obeznámen s moderními informačními technologiemi, získáváním a zpracováním vědeckých informací ze světových elektronických databází. Je schopen odborné komunikace v českém i anglickém jazyce. Způsob přípravy mu umožňuje flexibilitu při řešení příbuzných fyzikálních problémů. Absolventi se uplatní i jako vědecko-výzkumní a vývojoví pracovníci, případně řídící pracovníci v soukromých firmách a institucích.

Cizí jazyk: Angličtina

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 6.12.2019, 18.1.2020

Den otevřených dveří, poznámka: 6. prosince 2019, 18. ledna 2020

Obsah přijímaček:
Bc. Pro přijetí ke studiu musí uchazeči u řady programů/oborů úspěšně složit přijímací zkoušky. Přijímací zkouška se koná z předmětů přijímací zkoušky, a to v rozsahu učiva pro gymnázia. Od přijímací zkoušky bude upuštěno, jestliže počet přihlášených nepřesáhne kapacitu daného programu/oboru. Bakalářské programy/obory bez přijímacích zkoušek, nepřekročí-li počet uchazečů kapacitní možnosti programu/oboru: Bioinformatika, Obecná fyzika a matematická fyzika, Optika a optoelektronika, Digitální a přístrojová optika, Fyzika pro vzdělávání - Geografie pro vzdělávání, Informatika pro vzdělávání - Geografie pro vzdělávání, Informační technologie (kombinovaná forma), Mezinárodní rozvojová a environmentální studia Bakalářské programy/obory, u nichž jsou uchazeči přijati na základě studijních výsledků ze střední školy (přijímací zkoušky se nekonají): Ekologie a ochrana životního prostředí . Možnosti prominutí a konkrétní obsah přijímacích zkoušek https://www.prf.upol.cz/zajemci-o-studium/#c1901. Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 1. - 12. 6. 2020, informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 15. března 2020, informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
FyzikaPřírodovědecká fakultaUniverzita Palackého v OlomouciPorovnat
FyzikaPřírodovědecká fakultaUniverzita Palackého v OlomouciPorovnat
PhysicsPřírodovědecká fakultaUniverzita Palackého v OlomouciPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 585 634 010
Fax: 585 225 737, 585 634 002
Web: http://www.prf.upol.cz/
E-mail: jiri.mazal@upol.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok poplatek 20 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.

Koleje: https://skm.upol.cz/

Menza: https://skm.upol.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit