VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Makromolekulární chemie (1405V002)

Studijní program: Chemie (P1422)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 4

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Studijní obor je zaměřen na přípravu vysoce kvalifikovaných tvůrčích pracovníků s praktickými i teoretickými znalostmi v oblasti syntézy a modifikace převážně organických polymerů a se znalostmi fyzikálně–chemických a chemicko-inženýrských principů technologických procesů, zpracování a aplikací polymerů. Cílem je prohloubení chemických, fyzikálně-chemických a chemicko-inženýrských poznatků absolventa, který bude schopen samostatné tvůrčí činnosti a rozhodování v oblasti výzkumu a vývoje nejen v chemii a zpracování polymerů, ale i v řadě příbuzných či interdisciplinárních oborů. Jedná se především o prohloubení znalostí z makromolekulární chemie, fyzikální chemie a z fyziky polymerů a z chemických aspektů zpracování polymerů, které jsou nezbytné pro řešení problémů spojených se syntézou polymerů, jejich charakterizací a aplikací. Nezanedbatelnou součástí získaných dovedností je dokonalá znalost informačních technologií. Obor je zacílen na detailní studium polymerizačních procesů, přípravy, vlastností a použití homopolymerů a kopolymerů amidů, imidů, esterů, olefinů a dalších speciálních polymerů často zacílených na biomedicinu a dále na přípravu směsí polymerů, vulkanizaci a kovulkanizaci kaučuků, síťování termoplastů, strukturu polymerních sítí, degradaci a stabilizaci polymerů, zvýšení životnosti polymerních materiálů, jejich recyklaci, biodegradaci apod. Obor se především zabývá přípravou plastů na podkladě polymerace cyklických monomerů, přípravou polyamidů, polyesteramidů a polyesterů včetně jejich medicinálního použití a biodegradace, studiem katalytické polymerace olefinů a jejich kopolymerace s CO2, přípravou a studium vlastností polymerních membrán, vulkanizací a kovulkanizaci kaučuků a síťováním termoplastů, společně se zpracováním polymerních odpadů. Uplatnění: Absolventi se uplatňují především v základním i aplikovaném výzkumu věnovaném makromolekulárním látkám a polymerním materiálům na univerzitních pracovištích, v ústavech AVČR, ve výzkumných a technologických centrech v České republice i v zahraničí. Dále nacházejí práci i ve výzkumných pracovištích a v laboratořích příslušných průmyslových podniků, případně zastávají vyšší řídící funkce související s výzkumem a vývojem.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 20.11.2020, 21.11.2020, 22.1.2021, 23.1.2021

Den otevřených dveří, poznámka: 20. a 21. 11. 2020, 22. a 23. 1. 2021 https://www.vscht.cz/studium

Obsah přijímaček:
Bc. bez přijímacích zkoušek s výjimkou programu Konzervování-restaurování uměleckořemeslných děl (talentová zkouška, o konkrétním termínu konání talentové zkoušky budou uchazeči vyrozuměni do 30. 4. 2020), informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. bez přijímacích zkoušek s výjimkou programu Konzervování-restaurování uměleckořemeslných děl (talentová zkouška, o konkrétním termínu konání talentové zkoušky budou uchazeči vyrozuměni do 30. 4. 2020), informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2020, prodloužení termínu do 15. 4. 2020, informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
ChemieFakulta chemické technologieVysoká škola chemicko-technologická v PrazePorovnat
ChemistryFakulta chemické technologieVysoká škola chemicko-technologická v PrazePorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Fakulta chemické technologie
Telefon: 220 443 768
Fax: 224 310 422
Web: http://fcht.vscht.cz/
E-mail: studium.fcht@vscht.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za dobu studia delší než je standardní doba studia zvětšená o 1 rok 16 400 Kč za každých započatých 6 měsíců studia po dobu prvních 12 měsíců, další roky pak 32 800 Kč za každých započatých 6 měsíců studia. Podrobnosti https://www.vscht.cz/studium

Koleje: http://www.vscht-suz.cz/ubytovani/o-studentskych-kolejich/

Menza: http://www.vscht-suz.cz/stravovani/o-stravovacim-zarizeni/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit