VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Inorganic Technology (2801V001)

Studijní program: Chemistry and Chemical Technologies (P2832)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 4

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Studijní obor je ve své činnosti zaměřen na výzkum a vývoj v oblasti spojené s technologií anorganických výrob. Absolvent získá vedle hlubokých teoretických znalostí rovněž zkušenosti s řešením prakticky orientovaných problémů. Studované problematiky sahají od optimalizace a zdokonalování stávajících technologií, aby vyhovovaly standardům dnešní doby, až po moderní nově vyvíjené procesy a technologie. Mezi intenzivně studované oblasti patří například membránové procesy zahrnující syntézy a charakterizace anorganických membrán na bázi zeolitů, hybridních membrán na bázi zeolitů fixovaných v polymerní matrici, nebo pevných elektrolytů. Tyto materiály jsou sledovány vzhledem k využití v separacích plynů, úpravách vod nebo konverzích energie. Studované tématiky zahrnují jako nedílnou součást rovněž katalýzu, fotokatalýzu a elektrokatalýzu, určené k využití v nových technologiích i v ochraně životního prostředí. Uvedená témata doplňují heterogenní nekatalyzované systémy zaměřené zejména na zhodnocení odpadních proudů v chemických technologiích. Všechny studované problematiky jsou doplněny matematickým modelováním sloužícím jako nástroj k pokročilému vyhodnocení experimentálních dat, i jako samostatná odborná tématika umožňující optimalizaci aparátů i procesů. Kvalitní teoretické základy, které posluchači získají, společně se zkušenostmi s řešením prakticky orientovaných problémů a projektů, poskytnou absolventům dostatečnou průpravu pro získání odpovídajícího zaměstnání v širokém spektru odborných oblastí. Uplatnění: Absolventi se uplatňují především v základním i aplikovaném výzkumu zaměřeném na klasické i speciální anorganické technologie na univerzitních pracovištích, v ústavech AVČR, ve výzkumných a technologických centrech v České republice i v zahraničí. Dále nacházejí práci i ve výzkumných pracovištích a v laboratořích příslušných průmyslových podniků, případně zastávají vyšší řídící funkce související s výzkumem a vývojem.

Cizí jazyk: Angličtina

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 22. a 23. 11. 2019, 24. a 25. 1. 2020 https://www.vscht.cz/studium

Obsah přijímaček:
Bc. bez přijímacích zkoušek s výjimkou programu Konzervování-restaurování uměleckořemeslných děl (talentová zkouška, o konkrétním termínu konání talentové zkoušky budou uchazeči vyrozuměni do 30. 4. 2020), informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. bez přijímacích zkoušek s výjimkou programu Konzervování-restaurování uměleckořemeslných děl (talentová zkouška, o konkrétním termínu konání talentové zkoušky budou uchazeči vyrozuměni do 30. 4. 2020), informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2020, informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Chemie a chemické technologieFakulta chemické technologieVysoká škola chemicko-technologická v PrazePorovnat
Chemistry and Chemical TechnologiesFakulta chemické technologieVysoká škola chemicko-technologická v PrazePorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Fakulta chemické technologie
Telefon: 220 443 768
Fax: 224 310 422
Web: http://fcht.vscht.cz/
E-mail: studium.fcht@vscht.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za dobu studia delší než je standardní doba studia zvětšená o 1 rok 16 400 Kč za každých započatých 6 měsíců studia po dobu prvních 12 měsíců, další roky pak 32 800 Kč za každých započatých 6 měsíců studia. Podrobnosti https://www.vscht.cz/studium

Koleje: http://www.vscht-suz.cz/ubytovani/o-studentskych-kolejich/

Menza: http://www.vscht-suz.cz/stravovani/o-stravovacim-zarizeni/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit