VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Politická analýza a strategie (N0312A200020)

Studijní program: Politická analýza a strategie (N0312A200020)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Humanitní

Náplň programu/oboru:
Maior, minor. Navazující magisterský studijní program Politická analýza a strategie je koncipován jako program pro sdružené studium s jinými studijními plány ve variantách minor nebo maior. Doporučujeme kombinovat s jedním ze tří dalších magisterských studijních programů nabízených Katedrou politologie a evropských studií FF UP: Vládnutí a demokracie, Evropská unie, War and Peace Studies. Dále je možné program kombinovat s kterýmkoli jiným navazujícím magisterským studijním programem (maior / minor) na FF UP. Znalostní pilíř zahrnuje oblast volebních studií a strategií politické komunikace. Tento pilíř poskytuje absolventům detailní teoretický vhled do fungování jednoho ze základních demokratických procesů, tedy do volební politické soutěže. Dále se soustředí na strategie politické komunikace, které jsou pro úspěch v politické soutěži klíčové. Smyslem znalostního pilíře je poskytnout absolventům kvalitní teoretickou přípravu pro výkon vysoce specializovaných profesí a pro možné pokračování v doktorském studiu. Metodologicko-analytický pilíř poskytuje absolventům vysokou míru analytických dovedností. V rámci tohoto studijního programu jsou analytické schopnosti přinejmenším stejně důležité, jako teoretické znalosti. Studenti absolvují minimálně tři metodologické předměty. Tento pilíř učí studenty schopnostem samostatné i týmové analytické práce a metodám politologického výzkumu. Studenti získávají znalosti a dovednosti použití pokročilých kvantitativních statistických i kvalitativních výzkumných metod. Znalosti a dovednosti získané v kurzech umožní studentům vybudovat vlastní kvalitní výzkumný plán pro samostatné i týmové badatelské úkoly. Smyslem dovednostního metodologicko-analytického pilíře je získání velmi pokročilých schopností analytické práce a schopností analyzovat politické jevy pokročilými metodami v kontextu osvojených teoretických znalostí. Cílem obou pilířů je dosažení vysoké analytické připravenosti absolventů magisterského studia a následně tak dosažení jejich nadstandardní konkurenceschopnosti na trhu práce mezi ostatními specialisty v oboru.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 20.9.2021


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 4.12.2020, 16.1.2021

Den otevřených dveří, poznámka: 4. 12. 2020, 16. 1. 2021

Obsah přijímaček:
Informace k navazujícímu magisterskému, cizojazyčnému a doktorskému studiu na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. změna některé programy/obory bez přijímací zkoušky nebo test předpokladů ke studiu, případně písemný test on-line v systému Moodle 23. a 24. 5. 2020. U programů s předepsaným ústním pohovorem může být pohovor nahrazen povinností el. zaslat portfolio materiálů, termín pro zaslání bude zveřejněn na stránkách příslušných kateder. Navazující magisterské, doktorské a cizojazyčné studium informace na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 15. března 2020, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu na stránkách fakulty

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Politická analýza a strategieFilozofická fakultaUniverzita Palackého v OlomouciPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Palackého v Olomouci, Filozofická fakulta
Telefon: 585 633 036
Fax: 585 633 000
Web: http://www.ff.upol.cz/
E-mail: pavlina.grigarkova@upol.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok poplatek 20 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.

Koleje: http://www.upol.cz/skupiny/studentum/ubytovani/

Menza: http://www.upol.cz/skupiny/studentum/stravovani/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit