VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Filozofie a religionistika (6101R033)

Studijní program: Filozofie (B6101)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 3

Zaměření: Filosofické

Náplň programu/oboru:
Úspěšný absolvent bakalářského oboru Filosofie a religionistika má možnost pokračovat v dalším studiu na magisterském stupni (ať už na naší škole či jiných školách) nebo působit v praxi, a to především v oblastech, ve kterých je zapotřebí široký přehled, schopnost vnímat, interpretovat a analyzovat dílčí jevy v kontextu a souvislostech, znalost náboženských a kulturních specifik různých sociálních skupin a v dnešní době tolik potřebné hodnotové a etické zázemí. Úspěšní absolventi filosofie se v zahraničí umisťují mezi nejlepšími v testech verbální a logické inteligence. Na rozdíl od jiných oborů, kde si studenti osvojují předem dané studijní materiály zavedeným způsobem, se studenti filosofie učí během studia reflektovat a promýšlet samotnou metodu i smysl jakéhokoli svého počínání. Neboli, přestože se studium filosofie může na první pohled jevit jako nevyužitelné či dokonce neužitečné, dobří studenti se, pokud chtějí, dokáží rychleji a úspěšněji než jiní zorientovat v mnoha dalších oblastech či příležitostech. Proto se zběhlost ve filosofii někdy označuje za “přenosnou pracovní schopnost”. Úspěšný absolvent našeho oboru je tedy všeobecně vzdělaný člověk s dobrou základní orientací v oblasti filosofie, etiky, religionistiky a teorii kultury, se solidní znalostí jednoho cizího jazyka včetně schopnosti odborného překladu. Klademe velký důraz na rozvoj samostatného a odpovědného kritického myšlení, základní orientaci v myšlenkových a hodnotových systémech různých světonázorů, kultur a náboženství a na vnímavost k ideovým, duchovním a etickým aspektům lidského života. To je specifickým rysem studia na Teologické fakultě.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 17.1.2020

Den otevřených dveří, poznámka: 17. ledna 2020

Obsah přijímaček:
Bc. obory Filozofie, F. a religionistika, Teologie (jedno- i dvouoborové studium), Sociální a ch. práce ústní pohovor, dvouoborové studium v kombinaci s obory FF informace na stránkách FF, obor Pedagogika volného času písemný test. Podrobnosti a možnosti bonifikace http://www.tf.jcu.cz/studium-a-vzdelavani/chci-studovat-na-tf/copy2_of_podminky-prijimaciho-rizeni-1

Pozn. k přijímačkám: Bc. 10. - 14. 6. 2019, 2. kolo 26. - 27. 8. 2019, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2019, 2. kolo 31. 7. 2019, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
FilozofieTeologická fakultaJihočeská univerzita v Českých BudějovicíchPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Teologická fakulta
Telefon: 389 033 504
Fax: 386 354 994
Web: http://www.tf.jcu.cz/
E-mail: studijni@tf.jcu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok 9 000 až 14 050 Kč za každých započatých 6 měsíců studia. Poplatek za další studijní program 2 660 Kč za akademický rok. Rozmezí poplatku za studium v cizím jazyce 500 až 210 000 Kč dle finanční náročnosti oboru a jeho zajištění v cizojazyčné mutaci.

Koleje: http://kam.jcu.cz/

Menza: http://kam.jcu.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit