VYHLEDEJ...
RYCHLÝ PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / obor
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Analytická chemie životního prostředí (2805R013)

Studijní program: Technologie pro ochranu životního prostředí (B2814)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 3

Zaměření: Přírodovědné

Náplň oboru:
Studijní obor zahrnuje všechny důležité oblasti chemie, analytické chemie obecně a specializovanější analytické chemie životního prostředí. Širší souvislosti jsou podtrženy vedle výuky specializovanějších předmětů i výukou základních chemických předmětů a aplikovaných disciplin, jako jsou základy ochrany prostředí, hydrochemie nebo chemie ovzduší. Zmiňovány jsou rovněž ekonomické aspekty. Nedílnou součástí studia je i výuka výpočetní techniky a jazyků. Absolventi jsou připraveni tak, aby byli schopni odejít do praxe nejen ve svém specializovaném oboru, ale i v nejrůznějších oblastech lidské činnosti. Tříleté bakalářské studium v oboru Analytická chemie životního prostředí umožňuje jeho absolventům odejít do praxe nebo se ucházet o následné magisterské studium ve všech studijních programech technické chemie a programech souvisejících se studiem analytiky, chemie a technologie ochrany životního prostředí. Obecné a základní předměty jsou voleny tak, aby vedly k pochopení oborových a specializačních předmětů. Absolventi mohou najít uplatnění nejenom v laboratořích, ale i ve státní správě a na místních úřadech, v průmyslových a zemědělských podnicích, výzkumných a vývojových organizacích, útvarech záchranného systému, projektových organizacích, celních a dopravních společnostech a ve sdělovacích prostředcích na funkcích, jejichž pracovní náplň souvisí s inženýrským pohledem na řešení ekologických problémů. Vzhledem k technickému a systémovému myšlení může absolvent po zapracování nalézt uplatnění i v jiných technických oborech. Absolvent se může uplatnit i v řídící a manažérské sféře.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.8.2019


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 23.11.2018, 24.11.2018, 25.1.2019, 26.1.2019

Den otevřených dveří, poznámka: 23. a 24. 11. 2018, 25. a 26. 1. 2019

Obsah přijímaček:
Bc. bez přijímacích zkoušek, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. bez přijímacích zkoušek, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 29. 3. 2018, informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Technologie pro ochranu životního prostředíFakulta technologie ochrany prostředíVysoká škola chemicko-technologická v PrazePorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Fakulta technologie ochrany prostředí
Telefon: 220 443 276
Fax: 233 335 216
Web: http://ftop.vscht.cz/
E-mail: studium.ftop@vscht.cz


ŠkolnéNahoru

Koleje: http://www.vscht-suz.cz/suz/cze/aktuality/

Menza: http://www.vscht-suz.cz/suz/cze/stravovani/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit