VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Anglofonní literatury a kultury (7310T343)

Studijní program: Filologie (N7310)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Humanitní

Náplň programu/oboru:
specializace: Anglická literatura, Americká literatura a studia, Irská studia, Studia o zemích Britského společenství, Kritická a kulturní teorie volba specializace: na konci 1. ročníku. Kombinovatelnost: jednooborové i dvouoborové studium; kombinovatelnost se všemi obory navazujícího magisterského studia, které to nevylučují. Absolvent má vysoce kvalitní praktické znalosti jak běžné angličtiny, tak i odborné angličtiny v literární vědě a příbuzných humanitních oborech na úrovni C2 Evropského kvalifikačního rámce. Tyto poznatky dokáže spojovat s hlubšími vědomostmi z literární a kulturní teorie a dějin anglofonních literatur a kultur. Odborné znalosti zahrnují jednak důkladný přehled o hlavních anglofonních literaturách a kulturách (anglické, americké, australské, irské, kanadské, anglofonní karibské, novozélandské, skotské a waleské), jednak podrobné obeznámení s některou z těchto kultur v rámci jejího studia v jednotlivých „specializacích“ (Anglická literatura, Americká literatura a studia, Irská studia a Studia o zemích Britského společenství). Absolvent je rovněž připraven na řešení náročných obecných problémů literární a kulturní teorie (poetiky, vývoje žánrů, vztahu literatury k dalším uměním, zejména divadlu, a k tzv. moderním médiím – film, televize, internet; dále pak problematiku tradice, modernismu, multikulturalismu, hybridity, jednotlivých diaspor) a také literárních a kulturních dějin (periodizace, kánony, souvislosti literárních a historických diskurzů apod.) v kontextu dalších humanitních věd (filozofie, estetika, kulturní antropologie, ženská studia). Tyto znalosti a schopnosti umožňují uplatnění v široké škále profesí (překladatel, redaktor, pracovník ve sdělovacích prostředcích a agenturách, diplomatických službách, nevládních organizacích aj.) a zároveň kvalifikují pro přijetí do doktorského studia obdobných a příbuzných oborů na domácích a zahraničních univerzitách. Po doplnění příslušného pedagogicko-psychologického vzdělání může absolvent získat kvalifikaci k učitelství angličtiny na středních školách.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 11.1.2020

Den otevřených dveří, poznámka: 11. ledna 2020 https://www.ff.cuni.cz/wp-content/uploads/2019/05/OD-11-2019-Harmonogram-2019.pdf

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. Dějiny umění, Filmová studia, Filozofie a Religionistika 11. 5. - 13. 6. 2019, ostatní obory 25. 5. - 13. 6. 2019. 2. kolo vybrané programy 2. - 13. 9. 2019. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 28. 2. 2019, nově otevřené programy 15. 4. 2019, 2. kolo vybrané programy 12. 8. 2019. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
FilologieFilozofická fakultaUniverzita KarlovaPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Karlova, Filozofická fakulta
Telefon: 221 619 330
Fax: 221 619 310
Web: http://prijimacky.ff.cuni.cz
E-mail: prijimacky@ff.cuni.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Za delší studium u oborů studijních programů Filologie, Anglistika-amerikanistika, Čeština v komunikaci neslyšících, Překladatelství a tlumočnictví a Učitelství pro střední školy: poplatek ve výši 14 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.

Koleje: http://kam.cuni.cz/KAM-2.html

Menza: http://kam.cuni.cz/KAM-4.html


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit