VYHLEDEJ...
RYCHLÝ PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Aplikovaná fyzika (1702R001)

Studijní program: Fyzika (B1701)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 3

Zaměření: Technické

Náplň programu/oboru:
Obor Aplikovaná fyzika (AF) má interdisciplinární charakter založený na fyzikálním poznání rozšířeném v oblasti materiálového inženýrství s důrazem na progresivní technologie a nové fyzikální postupy při přípravě materiálů. Skladba předmětů umožňuje absolventům oboru získat celkový přehled o způsobech přípravy, zpracování a použití tradičních i nových materiálů v technické praxi. Během studia jsou studenti vedeni k tomu, aby si uvědomovali klíčové aspekty spojení teorie s praxí. Základem oboru je obecné fyzikální vzdělání rozšířené o důležité poznatky z oblasti výroby, zpracování a využití materiálů včetně jejich testování, diagnostiky a použití při vývoji zařízení nebo výrobních systémů. Absolvent zná způsoby určování fyzikálních a mechanických vlastností materiálů a vztah mezi nimi a strukturou materiálu a jejími modifikacemi – tedy změnami struktury způsobenými fyzikálními procesy, kterými materiál prochází během technologického zpracování. Při analýze stavů a procesů jsou aplikovány programy umožňující statistické zpracování naměřených dat, jejich analýzu, vytváření analytických, regresních či numerických modelů závislostí mezi proměnnými faktory a měřenými nebo simulovanými veličinami, přípravu numerických úloh analyzujících již navržená nebo navrhovaná řešení a návrh predikčních modelů. Společně tyto nástroje umožňují absolventům oboru fyzikální vhled do problematiky technologických procesů výroby, zpracování, obrábění a povrchové úpravy materiálů. Obor vychovává odborníky pro potřebu defektoskopických a diagnostických pracovišť (ČEZ, a.s.), testovacích pracovišť (TEVA Czech Industries, s.r.o.), vývojových a výzkumných pracovišť (Autopal s.r.o., PBS Velká Bíteš – Divize letecké techniky, Hydrosystem project a.s.) i pro uplatnění ve vědecké oblasti (výzkumná pracoviště VŠB-TU Ostrava, ÚGN AV ČR, v.v.i.). Při výchově studentů je uplatňována spolupráce s vysokými školami (VUT v Brně, ČVUT v Praze, UP Olomouc, TU Košice, Politecnico di Milano, University of Nottingham), vědeckými pracovišti (např. ústavy AV ČR a SAV) i firmami (jako ON Semiconductors Rožnov p. Radhoštěm, NET spol. s r.o., PTV spol. s r.o., VLN Technologies, Ltd., Toronto, Canada).

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2018


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 3.2.2017

Obsah přijímaček:
Přijímací zkouška z matematiky, možnosti prominutíhttp://www.hgf.vsb.cz/export/sites/hgf2/cs/studium-vyuka/prijimaci-rizeni/Podminky-prijeti-HGF_2016-17.pdf

Pozn. k přijímačkám: Bc. 1. kolo červen, 2. kolo srpen, 3. kolo září 2016, informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 30.4.2016 (1. kolo), 31.7.2016 (2. kolo pro nenaplněné obory), 9. 9. 2016 (3. kolo), informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

SCIO: ano

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
FyzikaFakulta přírodovědně-humanitní a pedagogickáTechnická univerzita v LiberciPorovnat
FyzikaHornicko-geologická fakultaVysoká škola báňská - Technická univerzita OstravaPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava, Hornicko-geologická fakulta
Telefon: 597 325 576
Fax: 597 325 265
Web: http://www.hgf.vsb.cz/
E-mail: dagmar.vrankova@vsb.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok poplatek za každých započatých šest měsíců studia 9 000 Kč. Poplatek za další studijní program 2 666 Kč za akademický rok. Poplatek za studium v cizím jazyce nejvýše 67 224 Kč za semestr.

Koleje: http://www.vsb.cz/ubytovani/cs/

Menza: http://stravovani.vsb.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit