VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Matematika-ekonomie se zaměřením na bankovnictví / pojišťovnictví ()

Studijní program: Matematika-ekonomie se zaměřením na bankovnictví / pojišťovnictví ()

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 3

Zaměření: Přírodovědné (Ekonomické)

Náplň programu/oboru:
Obor je určen jak pro studenty, kteří se po jeho absolvování chtějí přímo uplatnit v ekonomické praxi, tak pro ty, kteří plánují pokračovat v navazujícím magisterském studiu podobného zaměření (na PřF UP na studijním oboru Aplikace matematiky v ekonomii). Páteř studia tvoří předměty teoretického matematického základu a aplikované matematické disciplíny. Ekonomické předměty jsou vyučovány v rozsahu odpovídajícím potřebám matematika pracujícího ve finanční sféře. Ve studijním plánu je dále kladen důraz na výuku informatiky a cizích jazyků, zejména angličtiny; součástí studia jsou i odborné praxe. Konkrétní zaměření, bankovnictví nebo pojišťovnictví, si student volí na začátku svého studia. Absolvent disponuje základními znalostmi z oblasti teoretické matematiky, z oblasti teorie pravděpodobnosti a matematické i aplikované statistiky a z oblasti aplikací matematiky v ekonomii. Jeho ekonomické znalosti a dovednosti (speciálně z oblasti bankovnictví, alternativně pojišťovnictví) jsou na takové úrovni, aby mu umožnily bezproblémové začlenění do praxe finančních institucí. Je schopen tvořivé aplikace matematických metod při řešení konkrétních ekonomických úloh. Dokáže dobře pracovat s matematickým a statistickým softwarem. Je schopen aktivně používat anglický jazyk. Má rozvinuté komunikační a prezentační schopnosti. Je schopen samostatného přístupu k řešení problémů i práce v mezioborových týmech. Je připraven ke kvalifikované práci matematika v ekonomickém prostředí (zejména ve finanční sféře) i k dalšímu navazujícímu magisterskému studiu matematicko-ekonomického charakteru. Přímé pracovní uplatnění nachází především v bankách a pojišťovnách, ve státní správě i firmách.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 4.12.2020, 16.1.2021

Den otevřených dveří, poznámka: 4. 12. 2020, 16. 1. 2021

Obsah přijímaček:
Bc. Pro přijetí ke studiu musí uchazeči u řady programů/oborů úspěšně složit přijímací zkoušky. Přijímací zkouška se koná z předmětů přijímací zkoušky, a to v rozsahu učiva pro gymnázia. Od přijímací zkoušky bude upuštěno, jestliže počet přihlášených nepřesáhne kapacitu daného programu/oboru. Bakalářské programy/obory bez přijímacích zkoušek, nepřekročí-li počet uchazečů kapacitní možnosti programu/oboru: Bioinformatika, Obecná fyzika a matematická fyzika, Optika a optoelektronika, Digitální a přístrojová optika, Fyzika pro vzdělávání - Geografie pro vzdělávání, Informatika pro vzdělávání - Geografie pro vzdělávání, Informační technologie (kombinovaná forma), Mezinárodní rozvojová a environmentální studia Bakalářské programy/obory, u nichž jsou uchazeči přijati na základě studijních výsledků ze střední školy (přijímací zkoušky se nekonají): Ekologie a ochrana životního prostředí . Možnosti prominutí a konkrétní obsah přijímacích zkoušek https://www.prf.upol.cz/zajemci-o-studium/#c1901. Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 1. - 12. 6. 2020, 2. kolo bude upřesněno. Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Termín přihlášek: 11.7.2020

Pozn. k přihláškám: Bc. 15. března 2020, 2. kolo 11. 7. 2020. Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 585 634 010
Fax: 585 225 737, 585 634 002
Web: http://www.prf.upol.cz/
E-mail: jiri.mazal@upol.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok poplatek 20 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.

Koleje: https://skm.upol.cz/

Menza: https://skm.upol.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit