VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Japonská filologie (B0231A090046)

Studijní program: Japonská filologie (B0231A090046)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 3

Zaměření: Humanitní

Náplň programu/oboru:
Completus, maior, minor. Studium Japonské filologie v samostatném programu je zaměřeno především na efektivní zvládnutí současného japonského jazyka v takovém rozsahu, aby jej mohl absolvent v praxi používat a své znalosti dále rozvíjet a zdokonalovat. V prvním ročníku je kladen důraz zejména na studium praktického jazyka. Na jeho výuce se podílejí čeští vyučující i japonští lektoři, kteří svou výuku vzájemně koordinují a doplňují. Výsledkem tak je ucelený intenzivní jazykový kurz. V dalších dvou ročnících studenti získávají základy i v rovině teorie jazyka. Studenti se v průběhu studia rovněž seznámí s japonskou literaturou, dějinami, kulturou a současnou japonskou společností. Znalosti z těchto oblastí jsou nezbytné k celkovému porozumění japonské mentalitě a k vzdělání japanologa a jsou též předpokladem pro budoucí specializaci. Studenti mohou absolvovat odbornou praxi v japonské firmě nebo vyjet na zahraniční studijní pobyt na japonské partnerské univerzity. Studium Japonské filologie v programu maior je zaměřeno především na efektivní zvládnutí současného japonského jazyka v takovém rozsahu, aby jej mohl absolvent v praxi používat a své znalosti dále rozvíjet a zdokonalovat. V prvním ročníku je kladen důraz zejména na studium praktického jazyka. Na jeho výuce se podílejí čeští vyučující i japonští lektoři, kteří svou výuku vzájemně koordinují a doplňují. Výsledkem tak je ucelený intenzivní jazykový kurz. V dalších dvou ročnících studenti v programu maior i minor získávají základy také v rovině teorie jazyka. Studenti se v průběhu studia rovněž seznámí s japonskou literaturou, dějinami, kulturou a současnou japonskou společností. Znalosti z těchto oblastí jsou nezbytné k celkovému porozumění japonské mentalitě a ke vzdělání japanologa a jsou též předpokladem pro budoucí specializaci. Studenti také mohou absolvovat odbornou praxi v japonské firmě nebo vyjet na zahraniční studijní pobyt na japonské partnerské univerzity.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2021


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 4.12.2020, 16.1.2021

Den otevřených dveří, poznámka: 4. 12. 2020, 16. 1. 2021

Obsah přijímaček:
Pro bakalářské programy FF UP, u kterých nebylo upuštěno od přijímací zkoušky je základem přijímací zkoušky písemný test SPF (test předpokladů ke studiu na FF UP). Pokud se student hlásí na více studijních programů, koná jen jeden společný test SPF, jehož výsledek mu bude započten ke všem přihláškám. Na některé programy je k přijímací zkoušce kromě SPF předepsán i PT (písemný test ze studijního programu) – koná se v těsné návaznosti na písemný test SPF. Oba písemné testy budou realizovány ON-LINE v systému Moodle. U programů, kde je kromě SPF předepsán i UP (ústní pohovor), může být pohovor nahrazen povinností uchazeče elektronicky zaslat portfolio požadovaných materiálů (týká se katedry anglistiky a amerikanistiky, katedry divadelních, filmových, televizních a rozhlasových studií a katedry psychologie). Uchazeči budou ve svých pozvánkách informováni, že uvedené katedry na svých webových stránkách do 7. 5. 2020 zveřejní: ◾výčet požadavků portfolia; ◾elektronickou adresu pro zaslání/zavěšení portfolia materiálů; ◾mezní termín pro zaslání materiálů.

Pozn. k přijímačkám: Bc. změna některé programy/obory bez přijímací zkoušky nebo test předpokladů ke studiu, případně písemný test on-line v systému Moodle 23. a 24. 5. 2020. U programů s předepsaným ústním pohovorem může být pohovor nahrazen povinností el. zaslat portfolio materiálů, termín pro zaslání bude zveřejněn na stránkách příslušných kateder. Navazující magisterské, doktorské a cizojazyčné studium informace na stránkách fakulty.

Ukázka přijímacích testů: https://www.ff.upol.cz/pl/o-fakulte/uredni-deska/#c4151

Pozn. k přihláškám: Bc. 15. března 2020, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu na stránkách fakulty

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Japonská filologieFilozofická fakultaUniverzita Palackého v OlomouciPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Palackého v Olomouci, Filozofická fakulta
Telefon: 585 633 036
Fax: 585 633 000
Web: http://www.ff.upol.cz/
E-mail: pavlina.grigarkova@upol.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok poplatek 20 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.

Koleje: http://www.upol.cz/skupiny/studentum/ubytovani/

Menza: http://www.upol.cz/skupiny/studentum/stravovani/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit