VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Experimentální biologie (P0511D030004)

Studijní program: Experimentální biologie (P0511D030004)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 4

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Doktorské studium Experimentální biologie je zaměřeno na získání poznatků a praktických dovedností z oborů jako je experimentální biologie, biomedicína a jejich aplikace, biologická a medicinální chemie, fytochemie, bioanalytika a genetické manipulace na molekulární úrovni u rostlin i živočichů. Doktorandi se rovněž seznámí se submikroskopickými metodami, imunochemickými a imunobiologickými postupy zviditelňující buněčné struktury, s moderními genomickými, proteomickými, hormonomickými a metabolomickými postupy. Velká pozornost bude věnována zejména biomedicíně v rámci studia fyziologických a molekulárně-biologických principů lidských onemocnění včetně farmakologických zásahů do těchto pochodů. Důraz bude kladen na poznání principů a mechanizmů onemocnění a s tím souvisejícím vývojem léčiv směrovaných na molekulární cíle v patologické buňce. Studium je zaměřeno na recentní poznatky experimentální biologie a biomedicíny a jejich aplikace, na nové postupy v oblasti klonování DNA, genových technologiích, na genetické manipulace na molekulární úrovni u rostlin i živočichů, na submikroskopické metody studia, imunochemické a imunobiologické postupy zviditelňující buněčné struktury, na genomiku, proteomiku a metabolomiku, ale i na medicínské aspekty biologie. Velká pozornost bude věnována zejména biomedicíně v rámci studia fyziologických a molekulárně-biologických principů lidských onemocnění. Hlavní důraz bude položen na poznání principů a mechanizmů onemocnění (patofyziologie) a s tím souvisejícím vývojem léčiv (farmakologie) směrovaných na molekulární cíle v patologické buňce. Absolventi získají klíčové teoretické znalosti a praktické dovednosti ve všech oblastech Experimentální biologie. Budou se zabývat zejména studiem struktury molekul a jejich syntézou, vlastnostmi biomolekul, analýzou biologických materiálů a látek v nich obsažených, studiem vztahů mezi strukturou molekul a jejich biologickou aktivitou, vlastnostmi genů a jejich expresí v modelových organizmech, molekulárními mechanizmy interakce rostlinných a živočišných organizmů a stresorů, organizací organizmů na buněčné a orgánové úrovni a interakcí organizmů s cizorodými agens. Budou umět aplikovat moderní instrumentální metody a experimentálně biologické, ekologické a biomedicínské techniky, formulovat výzkumné hypotézy, navrhovat postupy, ověřovat je s využitím standardních metod a analyzovat výsledky těchto studií.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2022


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 4.12.2020, 16.1.2021

Den otevřených dveří, poznámka: 4. 12. 2020, 16. 1. 2021

Obsah přijímaček:
Bc. Pro přijetí ke studiu musí uchazeči u řady programů/oborů úspěšně složit přijímací zkoušky. Přijímací zkouška se koná z předmětů přijímací zkoušky, a to v rozsahu učiva pro gymnázia. Od přijímací zkoušky bude upuštěno, jestliže počet přihlášených nepřesáhne kapacitu daného programu/oboru. Bakalářské programy/obory bez přijímacích zkoušek, nepřekročí-li počet uchazečů kapacitní možnosti programu/oboru: Bioinformatika, Obecná fyzika a matematická fyzika, Optika a optoelektronika, Digitální a přístrojová optika, Fyzika pro vzdělávání - Geografie pro vzdělávání, Informatika pro vzdělávání - Geografie pro vzdělávání, Informační technologie (kombinovaná forma), Mezinárodní rozvojová a environmentální studia Bakalářské programy/obory, u nichž jsou uchazeči přijati na základě studijních výsledků ze střední školy (přijímací zkoušky se nekonají): Ekologie a ochrana životního prostředí . Možnosti prominutí a konkrétní obsah přijímacích zkoušek https://www.prf.upol.cz/zajemci-o-studium/#c1901. Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 1. - 12. 6. 2020, 2. kolo bude upřesněno. Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 15. března 2020, 2. kolo 11. 7. 2020. Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Experimentální biologiePřírodovědecká fakultaUniverzita Palackého v OlomouciPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 585 634 010
Fax: 585 225 737, 585 634 002
Web: http://www.prf.upol.cz/
E-mail: jiri.mazal@upol.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok poplatek 20 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia.

Koleje: https://skm.upol.cz/

Menza: https://skm.upol.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit