VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Antropologie ()

Studijní program: Antropologie (P1512)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 4

Zaměření: Lékařské

Náplň programu/oboru:
Cílem studia je přípravit studenty k vědeckovýzkumné práci na úrovni odpovídající současným požadavkům vědy. V novém pojetí obor integruje fyzickou antropologii, včetně genetiky, ekologie a etologie člověka, se sociokulturní antropologií v celostní přístup při studiu člověka a populací. Úkolem výuky v obecné rovině je osvojení si teoretických základů oboru a zvládnutí jeho metod a metodologie vědecko-výzkumné práce. Ve fyzické antropologii vyučované metody zahrnují somatometrii, osteometrii, antropologickou somatoskopii, dermato glyfiku, základy rentgenometrie a další morfologické a morfometrické přístupy včetně nově zavedených 3D bezkontaktních technik. Metody molekulární genetiky obnášení PCR hybridisace in situ, sekvenování DNA a metody restrikční analýzy. Výzkumné programy školícího pracoviště jsou zaměřeny na sledování postnatálního růstu a vývoje dětí v normě i patologii, výzkum výživy a obesity, studium morfologické variability populací, vlivu faktorů zevního prostředí na ontogenetický vývoj člověka, sledování kraniofaciálního růstu normálního i anomálního u vrozených vad, hodnocení dermatoglyfických charakteristik zejména ve vztahu k vývojovým poruchám a na analýzu vzorců chování člověka. Školení v antropologii je zajištěno především v oboru paleopatologie a forenzní antropologie. Molekulárně genetické studie zahrnují vedle forenzních aplikací analýzy receprorových genů a genetických polymorfizmů ve variabilních oblastech lidských chromozomů a v oblasti genetiky pohybového aparátu a enkogenetiky. Zaměřeny jsou také do zkoumání molekulární podstaty některých patologických stavů. K dispozici je experimentální zázemí ÚEM AV ČR. zejména v oborech teratologie, fyziologie člověka, neurověd a toxikologie. Z lékařských oboru studium zahrnuje styčnou problematiku epidemiologie, ortopedie, rehabilitace, endokrinologie, pediatrie a dalších disciplin. Studijní program je uskutečňován ve spolupráci s Ústavem experimentální medicíny AV ČR a Archeologickým ústavem AV ČR.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 10.1.2020

Den otevřených dveří, poznámka: 10. 1. 2020 https://www.lf3.cuni.cz/3LF-1697.html

Obsah přijímaček:
Informace o doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. a Mgr. 5. - 9. 6. 2020, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. a Mgr. 29. 2. 2020, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Karlova, 3. lékařská fakulta
Telefon: 267 102 207
Fax: 272 730 776
Web: http://www.lf3.cuni.cz
E-mail: jan.hudak@lf3.cuni.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: poplatek za překročení standardní doby studia zvýšené o 1 rok 40 500 Kč všeobecné lékařství, bakalářské programy 32 500 Kč za semestr. Podrobnosti https://cuni.cz/UK-7065-version1-ken_2019_2020.pdf

Koleje: http://kam.cuni.cz/KAM-2.html

Menza: http://kam.cuni.cz/KAM-4.html


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 222 943 511
+420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit