školy dle měst
- Praha (57)
- Brno (13)
- Ostrava (7)
- Olomouc (2)
- Plzeň (1)
- Hradec Králové (1)
- více
- Čelákovice (1)
- České Budějovice (3)
- Havířov - Město (1)
- Jihlava (1)
- Karviná-Fryštát (1)
- Kutná Hora (1)
- Liberec (1)
- Mladá Boleslav (1)
- Opava (1)
- Pardubice (1)
- Písek (1)
- Přerov I - Město (1)
- Terezín (1)
- Třebíč (1)
- Ústí nad Labem (1)
- Vsetín (1)
- Zlín (1)
- Znojmo (1)
školy dle zaměření
Západočeská univerzita v Plzni

Univerzitní 2732/8, 301 00 Plzeň (Mapa)
Typ školy: Veřejné vysoké školy
IČ: 49777513
Telefon: 377 631 350
Fax: 377 631 022
Web: http://www.zcu.cz/
E-mail: studium@rek.zcu.cz
Západočeská univerzita (ZČU) vznikla na základě zákona ČNR č. 314/91 Sb. ze dne 9. 8. 1991 sloučením Vysoké školy strojní a elektrotechnické a Pedagogické fakulty. Podle zákona č. 111/1998 Sb. o vysokých školách byl její název doplněn na Západočeská univerzita v Plzni. V době svého vzniku měla pět fakult (aplikovaných věd, ekonomickou, elektrotechnickou, pedagogickou, strojní) se 4 200 studenty. K zakládajícím fakultám připojila v roce 1993 Fakultu právnickou, v roce 1999 Fakultu filozofickou (původně Fakultu humanitních studií) a v roce 2008 Fakultu zdravotnických studií. V současné době má ZČU osm fakult s více než 60 katedrami a tři vysokoškolské ústavy. Téměř 16 000 studentů si může vybrat ze široké nabídky bakalářských, magisterských a doktorských studijních programů. Ideální struktura poskytuje studentům ty nejkomplexnější studijní možnosti v prezenční, kombinované nebo distanční formě studia.
Součástí vzdělávací činnosti na ZČU je rovněž celoživotní vzdělávání občanů formou přednášek, kurzů i ucelených vzdělávacích programů včetně velice oblíbené Univerzity třetího věku. Kromě pedagogické činnosti je ZČU též dynamickým střediskem výzkumu a vývoje.
ZČU má významné postavení mezi univerzitami v České republice i v evropském prostoru vysokoškolského vzdělávání. V roce 2012 získala certifikát ECTS Label, který potvrzuje, že studijní prostředí na ZČU odpovídá evropským standardům.
Rektor: doc. Dr. RNDr. Miroslav Holeček
FAKULTY / POBOČKY
Doporučené články:
Státní maturita 2019
Jak bude vypadat státní maturita v roce 2019? Hlavními novinkami jsou prodloužení časového limitu u didaktického testu z ČJL i matematiky a přesun písemných prací z cizího jazyka společné části maturitní zkoušky na duben. Seznamte se s obsahem státní i profilové maturity, stáhněte si vzorové i ostré testy CERMAT, zjistěte informace o termínech, obsahu a kritériích hodnocení společné části státní maturity pro letošní rok. Jak postupovat v případě, že maturitu neuděláte, jak a kde požádat o přezkoumání průběhu a výsledku zkoušky, jak je to s opravnými zkouškami. Podívejte se na videonávod Jak udělat maturitu na našem YouTube kanále.
Na které fakulty se dostanete bez přijímaček?
V našem přehledu najdete ty fakulty, kde se alespoň na 1 obor můžete dostat bez přijímací zkoušky. Na mnoha dalších oborech vám navíc přijímací zkoušky prominou - stačí mít určitý studijní průměr, absolvovat příslušný počet let vybraný předmět, vykázat účast v olympiádě nebo soutěži z daného předmětu. Přehled všech oborů by byl hodně dlouhý, konkrétní obory najdete na www.VysokeSkoly.com. Tam zveřejňujeme také kontakty na studijní oddělení, kde doporučujeme informace o přijímacím řízení ověřit.
Status studenta 2019 - do kdy jste studenty po maturitní zkoušce?
Status studenta je pojem, který zahrnuje všechny studentské výhody. Zdravotní pojištění hrazené státem, úlevy na daních, studentské slevy na dopravu a další. V praxi ho upravuje 7 zákonných norem, jejichž bludištěm vás provede náš článek. Podívejte se na shrnutí - zůstane mi po maturitě status studenta? Do kdy jsem studentem po VŠ/VOŠ?
Jsme tam, kde jste vy