VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Úspěchy Anglo-americké vysoké školy v Praze

AAUNI logo 150

ANGLO-AMERICKÁ VYSOKÁ ŠKOLA, o.p.s., (AAVŠ) je nejstarší soukromou vysokou školou v ČR. Poskytuje kvalitní vysokoškolské vzdělání v anglickém jazyce.

Nové prostory pr článek AAUNI 6 2015 sál

Tento rok je pro AAVŠ stěžejní. Škola se přestěhovala do nových prostor v Thurn-Taxisově paláci, kde oficiálně  zahájila provoz v lednu 2015 v Letenské ulici. Škola sídlí vedle Vojanových sadů, kde studenti mohou trávit svůj volný čas. Smlouvu o budoucím využití Thurn-Taxisova paláce podepsal starosta Praha 1 Oldřich Lomecký i zástupci Anglo-americké vysoké školy. Budova se otevřela po více než rok trvajících opravách.

Status kandidatury na americkou akreditaci WASC

Nadále, jako první a doposud jediné neamerické akademické instituci byl AAVŠ přiznán status kandidatury na prestižní americkou akreditaci WASC (The Western Association of Schools and Colleges). Tuto akreditaci mají nejznámější americké univerzity na západním pobřeží. Tento velký vývoj by měl pr článek AAUNI 6 2015 schodypřilákat dalších tisíce zahraničních studentů. „Status kandidatury řadí AAVŠ mezi přední světové anglicky vyučující vysokoškolské instituce v neanglicky mluvících zemích,“ uvedl Assoc. Prof. Alan Krautstengl, Ph.D., rektor AAVŠ.

Akreditací WASC se chlubí přední americké univerzity, jako jsou například soukromé Chapman University či Stanford University nebo státní jako University of California, Berkeley či Califiornia Institute of Technology. Přiznání statusu kandidatury znamená, že AAVŠ je po čtyřletém procesu na dobré cestě k získání akreditace, a to především díky excelentním výkonům, kvalitě a efektivitě vzdělání, jež poskytuje.

AAVŠ je tu pro všechny pr článek AAUNI 6 2015 exteriér

Na AAVŠ se hlásí převážně studenti po střední škole nebo sem přestupují z jiných univerzit. Díky flexibilnímu rozvrhu výuka vyhovuje i pracovně vytíženým studentům, kteří se studiu nemohou věnovat denně. Jako soukromá škola AAVŠ přijímá přihlášky ke studiu během celého roku a mimo září můžete studium zahájit i v únoru. Tuto možnost využívají například studenti, kteří se nedostali na jinou vysokou školu. AAVŠ je studenty vyhledávána i díky rozsáhlým stipendijním programům, jež mohou ti nejúspěšnější studovat zdarma. Pro studenty, kteří dosáhli určitého studijního průměru GPA (Grade Point Average), jsou připraveny slevy na školném, které mohou dosahovat až 100 %, což je pro řadu uchazečů o studium motivující.

GPA                Výše slevy školného
3.9+ do 4.0     100 %
3.8+ do 3.9      70 %
3.7+ do 3.8      50 %
3.6+ do 3.7      30 %pr článek AAUNI 6 2015 zahrada
3.5 do 3.6        10 %

Nepřeberné množství příležitostí

V současnosti je do studia ekonomie, práva, diplomacie, žurnalistky a humanitních studií přihlášeno přes 900 studentů, ale škola se připravuje na zvýšení počtu až na 1500. O národní a kulturní pestrost se na škole nestarají jen studenti, ale i vyučující, kteří rovněž pochází z různých koutů světa. Navíc jde o špičkové odborníky působící na univerzitách v Yale, Standfordu, Harvardu či Berkeley. Mimo vlastní studium v Praze mají studenti možnost studovat na partnerských amerických univerzitách nebo v rámci programu Erasmus vyjet na studijní pobyt do Evropy.

Chapman MBA program

Od podzimu 2008, AAVŠ nabízí MBA program ve spolupráci s Argyros School of Business and Economics, Chapman University. MBA program na AAVŠ trvá 17měsíců a výuka je organizována víkendovou formou a je založena na nejlepších anglo-amerických vzdělávacích tradicích. Program v rámci povinných předmětů pokrývá všechny důležité aspekty řízení podniku: finance, účetnictví, management, marketing, i strategické řízení.

Část programu se může absolvovat v Chapman University v Kalifornii.

Více informací o MBA program naleznete na www.praguemba.com a více informací o škole najdete na www.aauni.edu.

AAUNI logo 150

 

3.6.2015


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit